W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Literackie planety Jana Peszka - spotkanie z artystą w ramach Cyklu „SPIS TREŚCI”

Literackie planety Jana Peszka - spotkanie z artystą w ramach Cyklu „SPIS TREŚCI”
Data rozpoczęcia 2013-03-22
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Spotkanie

Trzecia odsłona Cyklu „Spis treści” to spotkanie z Janem Peszkiem, polskim aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym. Wieloletnim aktorem Narodowego Teatru Starego w Krakowie i profesorem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Na deskach krakowskiej sceny stworzył kreacje, które weszły na stałe do kanonu polskich ról teatralnych. Jego wszechstronna osobowość aktorska objawia się w projektach z pogranicza muzyki i teatru – „Muzyka ze słowami” z zespołem Voo Voo.
Na Węglinie usłyszymy jego opowieść o fascynacji literaturą oraz fragmenty prozy Brunona Schulza, Witkacego i Witolda Gombrowicza.

O Cyklu „SPIS TREŚCI”:
„SPIS TREŚCI” to nowy cykl spotkań w DDK „Węglin” i zaproszenie do wspólnego słuchania i rozmawiania o literaturze. Raz w miesiącu, jedno popołudnie, wypełnia pasja do literatury i wartość słowa mówionego. Gośćmi spotkań są aktorzy, pisarze, twórcy teatralni i filmowi, dziennikarze, którzy opowiadają i prezentują swój literacki „spis treści”. Utwory im bliskie, ważne dla ich osobistej i artystycznej biografii. Stałym elementem spotkań jest również rozmowa o literaturze i jej wpływie na życie zaproszonego gościa. Pomysłodawcą i kuratorem cyklu jest Mateusz Nowak.

Na spotkanie obowiązywać będę bezpłatne wejściówki – do osobistego odbioru w kasie DDK „Węglin” od 18 marca w godzinach otwarcia kasy:
poniedziałek: 8.30 – 18.30
wtorek i środa: 14.30 – 18.30
czwartek: 9.30 – 17.30
piątek: 13.30 – 17.30
Jedna osoba może odebrać max. dwie wejściówki. Wejściówek nie można rezerwować telefonicznie. Wejściówki są na miejsca siedzące na widowni. W przypadku posiadania wejściówki i rezygnacji z udziału w spotkaniu prosimy o kontakt: (81) 466 59 10 lub info@ddkweglin.pl .