W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Literackie Tournée po Polsce

Literackie Tournée po Polsce
Data rozpoczęcia 2014-10-20
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Akcja

Spotkanie z młodymi dziennikarzami, poetami, pisarzami i menadżerami z Ukrainy. To świetna okazja do wymiany doświadczeń w dziedzinie literatury i zarządzania kulturą, nawiązania nowych kontaktów i dialogu między działaczami kultury w Polsce i na Ukrainie.

Literackie Tournée po Polsce to międzynarodowy projekt kulturalny i edukacyjny, który odbędzie się w czterech miastach – Lwowie, Lublinie,
Warszawie i Krakowie. W wydarzeniu uczestniczy 18 młodych pisarzy, menedżerów kultury i dziennikarzy z Ukrainy, którzy odwiedzają kluczowe instytucje polskiego sektora kultury, uczestniczą w wykładach, warsztatach i dyskusjach ze współczesnymi polskimi pisarzami, wydawcami, menedżerami kultury oraz przedstawicieliami NGO w dziedzinie kultury.

Organizator: Centrum Edukacji Literackiej (NGO „Formaty Kultury”)

Partnerzy: Villa Decius, Warsztaty Kultury, Centrum Kultury Lublin, Fundacja Wisławy Szymborskiej, Instytut Książki w Polsce, Instytut Polski w Kijowie, Księgarnia „Je”.