W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Lonker See
Data rozpoczęcia 2020-02-09
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 25/35
Kategoria Koncert

Muzycy tworzą intrygującą i hipnotyzującą muzykę, wciągając w szerokie spektrum gatunków muzycznych, takich jak space rock, psychodela, jazz, free jazz czy ambient.

Ten trójmiejski kwartet pierwszy raz w studiu nagrań spotkał się w 2016 roku. Efektem tego spotkania jest pierwszy album zespołu pod tytułem „Split Image” (MITW). Możemy na nim usłyszeć to, co najważniejsze dla Lonker See – brzmienie i własny styl gry, który powstaje na styku czterech muzycznych osobowości. Muzycy tworzą wspólnie przestrzenną muzykę, która intryguje, hipnotyzuje klimatem i wciąga słuchacza w szerokie spektrum gatunków muzycznych. Słychać tu space rock, psychodelę, jazz, free jazz czy ambient.

W 2018 r. ukazała się bardzo dobrze przyjęta w kraju i na świecie płyta „One Eye Sees Red” (Instant Classic), która zapoczątkowała zainteresowanie zespołem poza granicami kraju. LS grało bardzo dobrze przyjmowane koncerty w Niemczech, Szwajcarii, Francji, Hiszpani, Belgii i Holandii, zarówno na festiwalowych i na lokalnych scenach. Obecnie zespół promuje swój najnowszy album „Hamza” wydany 7 lutego 2020 roku dla Anteny Krzyku.

Skład zespołu:

  • Joanna Kucharska – wokal, bass
  • Bartosz Boro Borowski – gitary
  • Michał Gos – perkusja
  • Tomasz Gadecki – saksofony