W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Lub design! Mebel dla Miasta
Data rozpoczęcia 2013-08-23
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Warsztaty

W ramach projektu Lub design! Warsztaty Kultury zapraszają na warsztaty Mebel dla Miasta

Mebel dla Miasta

Dwudniowe warsztaty podczas których podejmiemy wyzwanie jakim jest MEBEL MIEJSKI (od zaprojektowania, przez wykonanie, do umieszczenia go w wybranym punkcie miasta).
Na początku wspólnie przeprowadzimy śledztwo jak funkcjonują meble w przestrzeni Lublina, do czego służą, jak wyglądają, czy są wygodne, czy nie jest ich przypadkiem za mało... i czy w ogóle istnieją. Następnie na podstawie wyników naszych badań spróbujemy wykonać wspólnie mebel dla miasta. Niekonwencjonalny, wielofunkcyjny i dla każdego. Do wykonania mebla użyjemy połączenia niezwykłych pomysłów i najprostszych materiałów. Chcemy by mebel współgrał z przestrzenią, a przede wszystkim - by zachęcał do przebywania w mieście.

Prowadzenie:
Katarzyna Szczypior urodzona w 1980 r., architektka krajobrazu, od 2005 r. projektantka w pracowni Garden Concept Architekci Krajobrazu, członkini ogólnopolskiego Stowarzyszenia Architektów Krajobrazu, a także lubelskiej Rady Kultury Przestrzeni. Poza pracą zawodową autorka tymczasowych instalacji (land art, interwencje w przestrzeni publicznej).
Jan Kamiński - architekt krajobrazu, asystent w Instytucie Architektury Krajobrazu KUL, w ramach Forum Kultury Przestrzeni pracuje na rzecz rozwoju partycypacji społecznej w Lublinie, prowadzi proces konsultacji społecznych odnowy dwóch lubelskich parków. Zajmuje się także działaniami artystycznymi w przestrzeni.

23 sierpnia 2013 – godz.18.00
24 sierpnia 2013 – godz. 11.00

Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.
Wymagane są wcześniejsze zapisy: tel. 81 533 08 18, e.kruszynska@warsztatykultury.pl

Projekt Lub design! dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.