W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lubelska Federacja Bardów - Nowe piosenki w Teatrze Starym / Koncert rejestrowany

Lubelska Federacja Bardów - Nowe piosenki w Teatrze Starym / Koncert rejestrowany
Data rozpoczęcia 2022-11-05
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I-80 zł, II-60 zł, III-40 zł, IV stojące-20 zł
Kategoria Koncert

Zespół wystąpi w składzie:

  • Jolanta Sip – śpiew
  • Katarzyna Kowanek – śpiew, skrzypce
  • Marek Andrzejewski – śpiew, gitara akustyczna
  • Jan Kondrak – śpiew, narracje
  • Piotr Selim – śpiew, fortepian, instr. klawiszowe 
  • Michał Lewartowicz – gitary
  • Krzysztof Nowak – gitara basowa
  • Tomasz Deutryk – perkusja

Lubelska Federacja Bardów – oryginalna formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Zespół stworzyli i tworzą laureaci najważniejszych festiwali piosenki artystycznej. Grupa występuje od maja 1999 roku. Sposobem organizacji pracy przypomina krakowską Piwnicę pod Baranami, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. 

Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów rocka i popu. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Warte podkreślenia jest, że zarówno muzyka jak i tekst są przeważnie dziełem członków zespołu. 

LFB koncertowała na najbardziej prestiżowych estradach w Polsce i za granicą, w miejscach dla wielu polskich kapel nieosiągalnych. W Nowym Jorku, Paryżu, Londynie, w Wiedniu oraz we Lwowie i Łucku. Nagrywała początkowo wyłącznie „na żywo” - w Studiu im. Agnieszki Osieckiej Programu III PR, w Radiu Kraków, Muszli Koncertowej im. Romualda Lipki w Lublinie, Kawiarni Artystycznej Hades czy Teatrze Starym w Lublinie. W międzyczasie powstały także płyty studyjne – nagrywana w Studiu im. Budki Suflera w Radiu Lublin „Poematy” czyli kompozycje własne do słów Edwarda Stachury oraz płyta w pełni autorska, zatytułowana „Bardziej” wydana w 2018 roku, a zrealizowana w Bracia Studio - Adam Drath w Lublinie.

Na swoje 24 urodziny zespół postanowił opublikować nowe piosenki. To również prezent dla świętującego 200-lecie działalności Teatru Starego w Lublinie, z którym LFB jest związana od reaktywacji działalności placówki w roku 2012. LFB była bowiem tym zespołem, który jako pierwszy testował sprzęt muzyczny zakupiony do tej prestiżowej placówki. Od tamtej pory, niemal corocznie gości w progach Teatru osiągając sukcesy artystyczne i co ważne - również frekwencyjne.

Każda osoba, która nabyła bilet na wydarzenie podlega obowiązkowi dostosowania się do wymogów i regulacji związanych z epidemią COVID-19, obowiązujących w dniu wydarzenia, oraz wyraża zgodę na udział w wydarzeniu rejestrowanym. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej