W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lubelska Premiera Muzyczna: Anna Michałowska Trio „Back To The Trees”

Lubelska Premiera Muzyczna: Anna Michałowska Trio „Back To The Trees”
Data rozpoczęcia 2021-11-24
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ul. Jezuicka 18, 20-113 Lublin
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I - 40 zł, II - 30 zł, III – 20 zł, stojące - 15 zł
Kategoria Spektakl

  • Anna Michałowska – wokal
  • Michał Iwanek - fortepian, instrumenty elektroniczne, programowanie
  • Sebastian Kuchczyński – perkusja

„Back to the trees” to dźwięki, emocje i synteza wyjątkowych, artystycznych osobowości.
„Back to the trees” to powrót do korzeni. Drzewo jest symbolem wolności i mądrości natury, która wzbudza szacunek i podziw. Natura dobrze pielęgnowana potrafi otulić, wypełnić siłą i witalnością. Czerpanie z korzeni drzewa daje moc i dojrzałość, a pięknie rozwinięta, bujna jego korona, nęci i zaprasza do środka wszystkie istoty, które potrzebują ukojenia i relaksu. Występ tria Anny Michałowskiej to muzyczna podróż, której motywem przewodnim jest przynależność do świata i zarazem jego fascynacja. Jest odwoływaniem się w treści do poszukiwania siebie w kontekście natury, własnej drogi i powrotem do pierwotnych odczuć. Liderka przekazuje poprzez muzykę własne spojrzenie na esencję kobiecości oraz znaczenie doświadczeń wynikających z wielopłaszczyznowych relacji. Piosenki przeplatane formami improwizowanymi, odbiegają od ściśle wykutych ram jazzu i typowego śpiewu, łącząc się niejednokrotnie z formami kultury afrykańskiej i latyno – amerykańskiej. Akustyczne dźwięki wzbogacone elektroniką poszerzają muzyczne środki wyrazu, a artyści bawiąc się muzyką przekazują autentyczne uczucia.


Anna Michałowska to artystka i wokalistka, ale przede wszystkim niezwykle ciepła osoba. Profesjonalistka w każdym calu co zostało docenione przez Włodka Pawlika (zdobywcę Grammy). Anna Michałowska została zaproszona w 2013 roku do projektu Pawlika zatytułowanego „Wieczorem”, w którym występuje u boku takich wykonawców jak Kuba Badach, czy Dorota Miśkiewicz.
Artystka dzięki pomocy między innymi fanów wydała w 2017 roku autorski krążek „Snów Pejzaże”. Oprócz wspomnianego albumu wzięła udział w nagraniu płyty z autorskimi piosenkami, kontrabasisty jazzowego Mariusza Bogdanowicza do tekstów Wojciecha Młynarskiego i Jana Wołka. Ma na swoim koncie również udział w produkcji płytowej „Głosy miasta”, gdzie wykonuje utwory dziennikarza i muzyka Pawła Błędowskiego. Jest również solistką w projekcie „Bond Symfonicznie”.
Anna to także doktor sztuki, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Jest niezmiernie aktywna na polu pedagogicznym. Posiada ogromny autorytet jako wykładowca. Jej klasa wokalna na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Artystycznym UMCS cieszy się wielkim uznaniem zarówno studentów jak i pedagogów. Ania prowadzi również swoją klasę jazzu w Szkole Muzycznej I i II st. im. T. Szeligowskiego w Lublinie.
To co wyróżnia Anię to mocny, wyrazisty głos, a także niebywała ekspresja i umiejętność interpretacji pełnej wyrafinowanego smaku. Jej charakterystyczna barwa sprawdza się w wielu odcieniach jazzowej wokalistyki - od klasycznych brzmień standardów po formy całkiem nowoczesne. Ania ma w sobie pasję i potrafi to przekazać głosem
 

Michał Iwanek
Według Michała życie jest czarno białe i zerojedynkowe – ale to tylko pozory.
Powyższe stwierdzenie odnosi się jedynie do jego zamiłowania do instrumentu, jakim jest fortepian i aranżacyjnej i produkcyjnej pracy przy komputerze – te dwa narzędzia przejęły kontrolę nad życiem artysty tak, jak 0 i 1 nad ludźmi w dzisiejszym skomputeryzowanym świecie.
Pomimo silnego zaangażowania w siedzenie na jednym fotelu by stworzyć coś wartego uwagi Michał w swoim muzycznym rozwoju podróżował i to niemało.
Studia w Katowicach na wydziale Jazzu, liczne koncerty oraz współpraca z m.in.
Mietkiem Jureckim, Markiem Radulim, Majką Jeżowską, Piotrem i Wojtkiem Cugowskimi, Dariuszem Tokarzewskim, Mariuszem Bogdanowiczem, Skubasem i kabaretem Świerszczychrząszcz.
Michał to również akompaniator na wydziale Jazzu UMCS oraz pedagog klasy fortepianu w Szkole Muzycznej im. T. Szeligowskiego w Lublinie. To także kompozytor muzyki do spektakli teatralnych.


Sebastian Kuchczyński
Perkusista, producent muzyczny. Absolwent Berklee Global Jazz Institute na Berklee College of Music w Bostonie. Stypendysta University of Louisville, Kentucky. Założyciel zespołu “Gravity Jazz Collective”. Współpracował z takimi artystami jak Victor Mendoza, Michael Patches Stewart, Lora Szafran, George Garzone czy Zbigniew Namysłowski. Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 30 albumów studyjnych w różnorodnych gatunkach muzycznych tj. jazz, soul, hip-hop, contemporary, pop dla takich wytwórni jak: Igloo Records, Challenge Records, Hevhetia czy SJRecords.
Jest laureatem licznych nagród, kilkukrotnie był nominowany do nagrody fonograficznej FRYDERYK w kategorii “Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku” za albumy: Ola Trzaska „All round”, Przemysław Florczak „Image Of My Personality”, Biotone „Unspoken Words”.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej