W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lubelski Festiwal Filmowy cały rok: Taksówkarz

Data rozpoczęcia 2020-07-01
Godzina rozpoczęcia 21:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

Lubelski Festiwal Filmowy to międzynarodowe święto kina, okazja do zapoznania się z najnowszymi filmami wschodzących gwiazd światowej kinematografii. Pokazy LFF Cały Rok to przypomnienie wybranych festiwalowych hitów połączonych tematem, formą, bądź ideą. W lipcu można zobaczyć filmy z kilku poprzednich edycji festiwalu, które łączy postać taksówkarza.

  • Poong Jang / reż. Ji Hun Park / Korea Płd. / 2014 / 21’

Starszy mężczyzna prosi taksówkarza z Seulu, by zawiózł go do położonego na drugim końcu Korei Sokcho. Młodzieniec potrzebuje gotówki, więc zgadza się na ten nietypowy kurs. Nawet nie przypuszcza, ile ta podróż zmieni w jego życiu.

  • Three hundred / reż. Aleksiej Bochenin / Rosja / 2015 / 19’

Kostja chce kupić prezent urodzinowy dla córki, ale nie ma pieniędzy. Na jeden dzień zostaje taksówkarzem. Wkrótce przekona się, że nie jest to łatwa praca.

  • Valera Doesn’t Want A Borscht At All / reż. Pjotrs Karpuhins / Łotwa / 2015 / 23’

Na świecie jest wielu taksówkarzy, ale tylko nieliczni potrafią odmienić życie swoich pasażerów.

  • Dobry dzień / reż. Dasha Charusha / Rosja / 2018 / 18’

Abdul jest moskiewskim taksówkarzem. Pewnego dnia do jego auta wsiada ciężarna Lena. Gdy tkwią w korku, kobieta zaczyna rodzić. Ta sytuacja wymaga nietypowych działań.

  • Love on the Airwaves / reż. Steven Hindes / Australia / 2012 / 5’

Opowieść o trudnej relacji taksówkarza z… zazdrosnym GPS-em.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne