W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lubelski Festiwal Filmowy | Młodymi oczyma

Data rozpoczęcia 2017-11-27
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Kinoteatr Projekt
Udział Bezpłatny
Kategoria Festiwal

Cisza / Il Silenzio, reż. Ali Asgari, Farnoosh Samadi (Włochy) 2016, 15’
Fatma i jej matka są kurdyjskimi uchodźczynami we Włoszech. Gdy matka trafia do szpitala, córka musi jej przetłumaczyć diagnozę, ale nie wie, jak to zrobić. Film nominowany do Złotej Palmy na MFF w Cannes.

Księżniczka / Princess, reż. Karsten Dahlem (Niemcy) 2017, 16’
11-letni Ole, herszt bandy nastolatków, prześladuje swoją koleżankę Davie. W najśmielszych snach nie przewidziałby, że wkrótce wystąpi z nią na jednej scenie w szkolnym konkursie karaoke.

Death in a Day, reż. Lin Wang (Chiny) 2016, 14’
7-letni Evan chciałby cały dzień bawić się zabawkami. Tymczasem jego matka właśnie szykuje się na śmierć męża. Film prezentowany m.in. na Palm Springs International ShortFest. Polska premiera.

Kłamczuchy / Liars, reż. Robert Hloz (Czechy) 2015, 27’
Obawiając się kary grupka dzieciaków ukrywa zwłoki kolegi, zamiast zgłosić sprawę na policję. Ale żaden plan nie jest doskonały. A może ten jest?        

Najważniejsze wydarzenia cykliczne