W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lubelskie spotkania akwarelowe 2017

Lubelskie spotkania akwarelowe 2017
Data rozpoczęcia 2017-11-30
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Galeria OKNA MBP, ul. Peowiaków 12, I piętro
Organizator Miejska Biblioteka Publiczna
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Tegoroczny plener akwarelowy w Lublinie był wydarzeniem szczególnym nie tylko dlatego, że został zorganizowany w roku, w którym obchodzimy 700-lecie istnienia miasta. Przede wszystkim spotkanie artystów i miłośników akwareli od 7 do 12 sierpnia 2017 r. odbyło się w zmienionej formule. Postanowiliśmy położyć nacisk na warsztaty akwarelowe, które zorganizowaliśmy w gościnnych krużgankach Klasztoru Dominikanów oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego. 
Tajnikami warsztatu podzielili się z uczestnikami zajęć znakomici artyści: Minh Dam, Tatiana Majewska, Tytus Brzozowski i Andrzej Gosik. Chociaż to rok, w którym Lublin obchodzi swój jubileusz, nie oczekiwaliśmy od uczestników, że na wystawie poplenerowej zaprezentują wyłącznie prace związane z naszym miastem. Zorganizowanie pleneru po raz kolejny w Lublinie i obecność licznej grupy twórców to przecież wyraz zainteresowania malarzy miastem. Dodatkowo do udziału w wystawie zaprosiliśmy kilku artystów z czołówki polskich akwarelistów. Michał Jasiewicz, Andrzej Gosik, Ryszard Rogala, Tytus Brzozowski, Minh Dam, Wiktor Gago, Barbara Pingot, Paulina Kopestyńska, Małgorzata Zagórska-Kowalewska, czy Wiktor Mielniczuk to twórcy znani także poza granicami kraju, laureaci nagród w wielu prestiżowych konkursach. W wystawie bierze udział ponad 30 twórców. Wśród nich znajdziemy też obrazy lubelskich artystów uczestniczących w plenerze: Tatiany Majewskiej, Bartłomieja Michałowskiego, Artura Przybysza czy Jacka Kwiatkowskiego.

Dariusz Płecha