W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lubelskie Spotkania Fotograficzne: #3 "Krajobraz miejski i przyrodniczy”

Lubelskie Spotkania Fotograficzne: #3 "Krajobraz miejski i przyrodniczy”
Data rozpoczęcia 2015-12-17
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”, Sala Czarna. ul. Grodzka 21
Organizator Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”
Udział Bezpłatny
Kategoria Akcja

Ośrodek „Brama Grodzka – TNN” zaprasza na kolejne, trzecie już tematyczne Lubelskie Spotkania Fotograficzne, skupione wokół historii lubelskiej fotografii oraz współczesnego życia fotograficznego w mieście.

W ankietach, kilkukrotnie pojawiała się tematyka krajobrazów, przyrody, ale też miejskiego pejzażu. Postanowiliśmy to połączyć, i zaprosić następujących Gości:

Roman Krawczenko – fotograf i historyk z Krymu, mieszka i pracuje w Lublinie. Zajmuje się szlachetnymi technikami fotograficznymi, głównie ambrotypią i orotone. Zaprezentuje fotografie krajobrazowe Krymu i Lublina. → http://collodion.biz

Tomasz Kulbowski – zajmuje się głównie fotografią uliczną, dokumentem miejskim i fotografią podróżniczą. Interesują go przejawy indywidualizmu w tłumie oraz styki przestrzeni publicznej z prywatną w dużych i małych skupiskach ludzi. Opowie o swoim patrzeniu na przestrzeń, o tym jak pracuje i jak postrzega miejski krajobraz. → http://kulbowski.com

Co jeszcze na Spotkaniu?

Fotografie historyczne miasta, analogie między fotografiami dawnymi i współczesnymi danych miejsc – podobieństwa i różnice, fragmenty historii mówionej, wymiana informacji o nadchodzących wydarzeniach (można przynieść plakaty, ulotki), kuluarowe rozmowy, nowe kontakty i znajomości. 

Spotkania kierujemy nie tylko do osób zainteresowanych fotografią, ale też miastem, jego historią, zmianami, ciekawostkami. Zapraszamy również wszystkich chętnych do prezentacji swoich fotografii na Spotkaniu. Można przesłać je wcześniej w celu konsultacji. Jest również możliwość pokazania zdjęć w elektronicznych ramkach podczas Spotkania. Zainteresowanych prosimy o kontakt meilowy lub telefoniczny.

Można przynieść ze sobą historyczne fotografie z rodzinnych albumów i prywatnych kolekcji, jest możliwość utworzenia własnego zbioru z Bibliotece Multimedialnej Ośrodka.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej