W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lubelskie Spotkania Fotograficzne: "Historia Lublina na fotografii"

Lubelskie Spotkania Fotograficzne: "Historia Lublina na fotografii"
Data rozpoczęcia 2015-10-15
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”, Sala Czarna
Kontakt fotografialubelska@gmail.com
Udział Bezpłatny
Kategoria Akcja

Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” zaprasza na pierwsze Lubelskie Spotkania Fotograficzne, rozpoczynające comiesięczny cykl tematycznych spotkań wokół historii lubelskiej fotografii oraz współczesnego życia fotograficznego w mieście. Hasłem spotkania będzie historia Lublina uchwycona na fotografii.

Goście:

Maciej Sztorc – zajmujący się fotografią dokumentalną regionu, pracujący w technice analogowej;

Tomasz Spicyn – fotograf hobbysta, prezentujący miasto w sposób osobliwy i niecodzienny;

Jacek Mirosław – fotoreporter lubelski, związany z lokalnymi gazetami, tj. "Dziennik Wschodni", członek Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Głos oddamy również pozostałym uczestnikom. Każdy uczestnik będzie mógł zaprezentować przyniesioną ze sobą fotograficzną opowieść, będącą dla niego elementem historii miasta. Zachęcamy więc do zabrania zarówno plików cyfrowych, jak i papierowych odbitek – udostępnimy możliwość zeskanowania i utworzenia własnej kolekcji oraz dodania jej do wirtualnego zbioru Ośrodka. Jakich zdjęć oczekujemy? Przedstawiających miejsca i wydarzenia z przeszłości – zarówno kilkudziesięciu, kilkunastu, jak i kilku lat wstecz. Jeśli posiadają Państwo fotografie ciekawe i niewyjaśnione, służymy radą i konsultacją w celu określenia miejsca ich wykonania, rozpoznania znajdujących się na nich obiektów oraz datowania. Spotkania kierujemy zarówno do osób zajmujących się fotografią, jak również do wszystkich zaciekawionych miastem, jego historią i zachodzącymi w nim zmianami. 

 

Wydarzeniu będzie towarzyszyć multimedialna wystawa zdjęć, prezentująca zmiany na przełomie lat miejsc takich jak: Zamek Lubelski i okolice, Miasteczko Akademickie, Krakowskie Przedmieście i Plac Litewski, Ogród Saski, Teatr w Budowie, Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa, punkty handlowe, miejsca kultury, dworce centralne.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej