W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lubelskie Spotkania Plastyczne 1976-1979 – debaty sąsiedzkie

Lubelskie Spotkania Plastyczne 1976-1979 – debaty sąsiedzkie
Data rozpoczęcia 2017-09-18
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Dom Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, ul. Konrada Wallenroda 4a
Udział Bezpłatny
Kategoria Debata

Lublskie Spotkania Plastyczne 1976-1979 (LSP) były niewątpliwie jednym z najciekawszych i najważniejszych wydarzeń dot. sztuki w przestrzeni publicznej w Lublinie. Ponad 40 lat temu na terenie Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej powstały dzieła, z których duża część wybija się poziomem artystycznym i umiejętnością dopasowania w kontekst architektoniczno-społeczny. Przez dekady znaczny odsetek dzieł przestał istnieć, w konsekwencji – teren siedmiu osiedli zdobią głównie obiekty rzeźbiarskie.

Zapraszamy na debaty sąsiedzkie, w trakcie których przybliżona zostanie problematyka Lubelskich Spotkań Plastycznych. Przedstawimy proces powstania, konsultowania i realizacji prac oraz omówimy stan zachowania obiektów, które pozostały w przestrzeni publicznej.

Wspólnie zastanówmy się, jakie kroki możemy podjąć w celu zachowania dzieł powstałych w ramach Lubelskich Spotkań Plastycznych oraz jak promować to wydarzenie wśród mieszkańców miasta i kraju.

Powiązane:

Dom Kultury LSM