W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin Night Impro: Basiński / Bogdanowicz / Byrski / Drozdek

Lublin Night Impro: Basiński / Bogdanowicz / Byrski / Drozdek
Data rozpoczęcia 2019-12-14
Godzina rozpoczęcia 23:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 20 zł
Kategoria Koncert

Kwartet utworzony na potrzebę chwili, wykona kompozycję dźwiękową w konwencji nieprzewidywalnej opowieści.

Połączenie instrumentów akustycznych, klasycznych i etnicznych z elektroniką, stworzy niepowtarzalną przestrzeń dźwiękową, dzięki której widzowie poczują się integralną częścią improwizowanej muzyki. Całości będzie towarzyszył obraz dający poczucie spójności, a jednocześnie pomoże zatracić się w ciszy wieczoru. Kolektyw Bogdanowicz-Byrski istnieje od dwóch lat. Artyści często zapraszają do swojego dźwiękowego świata gości, tak będzie też tego wieczoru.

Tomasz Drozdek – perkusista, perkusjonalista, multi-instrumentalista etniczny, kolekcjoner instrumentów, animator społeczno-kulturalny, anglista; członek m.in. zespołów Kalokagathos, Makabunda, Canau; współpracuje także z kabaretem Mumio.

Dariusz Basiński- polski aktor filmowy, kabaretowy i teatralny. Współtwórca Mumio. Współzałożyciel Teatru GuGalander. Kompozytor i muzyk.

Mariusz Bogdanowicz – polski muzyk jazzowy, kontrabasista, kompozytor i aranżer, publicysta, pedagog, producent i wydawca fonograficzny. Stale współpracuje z Włodzimierzem Nahornym i Januszem Stroblem. Wykładowca na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Odznaczony medalem Zasłużonych Kulturze Gloria Artis.

Bogusław Byrski – człowiek orkiestra, muzyk, improwizator, aktor, animator kultury, producent, reżyser. Na koncertach korzysta m.in. z kaossilatorów, wavedruma i Moog Theremini i innych.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej