W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin.rmx

Data rozpoczęcia 2013-06-08
Godzina rozpoczęcia 19:00
Data zakończenia 2013-06-09
Godzina zakończenia 03:00
Kategoria Wydarzenie

Otwarty konkurs na utwór literacki polegający na twórczym i autorskim odczytaniu tekstów pisarek i pisarzy związanych z Lubelszczyzną. W oparciu o wiersze lub fragmenty prozy autorów i autorek z regionu, uczestniczki i uczestnicy konkursu proszeni są o napisanie własnych inter-tekstów: literackich mash-upów, aluzyjnych story-tellingów, impresjonistycz-nych miniatur, drobiazgowych interpolacji, czy też poetyckich remiksów, wpisując się w ten sposób w okołolubelską literaturę. Forma tekstów jest dowolna: prozy poetyckie, sonety, haiku, ody, piosenki, vilanelle, kaligramy, itp. W skrócie, od abecedariusza do wyliczanki.

Nagrodzone teksty, obok tekstów uznanych twórczyń i twórców profesjonalnych specjalnie zaproszonych do udziału w Nocy Kultury 2013, złożą się na antologię dostępną bezpłatnie w formie e-booka (z własnym ISBN) na stronie nockultury.pl, ale - co najważniejsze – będą wyświetlone w kilku kluczowych miejscach Krakowskiego Przedmieścia i Starego Miasta, czyli na trasie traktu Nocy Kultury.

Miejsce: projekcje w wyznaczonych przestrzeniach miejskich
Czas: cała noc

Powiązane:

Warsztaty Kultury

Najważniejsze wydarzenia cykliczne