W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Lubliner Klezmorim
Data rozpoczęcia 2018-11-28
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Udział Płatny
Koszt udziału I - 40 zł, II - 30 zł, III – 20 zł, stojące - 15 zł
Kategoria Koncert

Zespół wystąpi w składzie:

  • Tomasz Czapliński – skrzypce
  • Elżbieta Czaplińska - śpiew
  • Wojtek Czapliński - klarnet
  • Rafał Grząka - akordeon
  • Włodek Wargocki - kontrabas

Grupa Lubliner Klezmorim powstała w lipcu 1997 roku, szturmem zdobywając serca bywalców i publiczności legendarnej, a nieistniejącej już Kawiarni Artystycznej "SZEROKA 28". Od 2009 roku grupa występowała cyklicznie w niepowtarzalnej scenerii restauracji "Mandragora" na Lubelskim Rynku.
Repertuar zespołu to głównie muzyka klezmerska – tradycyjna muzyka Żydów wschodnio-europejskich, wykonywana dawniej przez wędrownych grajków, a dzisiaj przez "Lublinerów", wplatających w nią dowcipy, żarty, szmoncesy, tworząc spontaniczną zabawę. Profesjonalizm i artystyczne wykonanie utworów przekłada się tu na wzruszenie i zachwyt, przyjemność intelektualną z obcowania z muzyką sięgającą korzeniami różnych kultur i nacji, radość życia i zauroczenie, a czasem na melancholijną zadumę.
Przez 18 lat istnienia, brali udział w wielu projektach artystycznych, takich jak: filmy, spektakle teatralne, programy telewizyjne i radiowe, festiwale, sympozja naukowe, konferencje, zjazdy towarzystw czy inne uroczystości, zarówno w Polsce, jak i za granicą. O uniwersalności ich muzyki świadczy wielorakość miejsc, w których dane im było występować - począwszy od kameralnych koncertów dla niewielkiej (ale jakże wdzięcznej!) publiczności, festiwali stricte klezmerskich i multikulturowych, poprzez muzea, teatry i galerie sztuki, na festiwalach jazzowych kończąc! Zagrali ponad tysiąc pięćset koncertów dla ludzi kultury, sztuki, nauki, polityki czy biznesu i nadal nie mają dosyć!
 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej