W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lucy and Tom / Wieczór w Paryżu…

Lucy and Tom / Wieczór w Paryżu…
Data rozpoczęcia 2019-06-13
Godzina rozpoczęcia 22:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1 | Klub Muzyczny CSK
Organizator Lubelski Salon Artystyczny
Udział Bezpłatny
Koszt udziału bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie CSK
Kategoria Festiwal

Lucy i Tom to duet muzycznych podróżników, łączących wielobarwny głos z dźwiękiem gitary elektrycznej. Używając szerokiej gamy barw i przestrzeni, oboje eksperymentują wykraczając poza to, co robili dotychczas. W swoich muzycznych poszukiwaniach sięgają po stare piosenki z różnych stron świata, od Bizeta i Ravela po Dalidę i Joe Dassin, a nawet Davida Bowie’go. Ich niepowtarzalny styl jest kolażem osobistych fascynacji teatrem, sztuką, kabaretem, muzyką jazzową, klasyczną, rockową i bluesową.

Lucy i Tom koncertowali nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech, Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. W 2017 r., duet wydał album „Édith Piaf Et Ses Amis”. Płyta ukazała się 19 grudnia – dokładnie w 102. rocznicę urodzin artystki, której została poświęcona. Materiał z tego albumu zostanie zaprezentowany na festiwalu „Dźwięki Słów”. Na koncert złożą się opowieści o Édith, jej miłościach, przyjaźniach i Paryżu. Niepokorne połączenie skórzanej kurtki, koronek i prowokacyjnej fryzury, wyśmienicie oddaje pierwotny pazur, zadziorność i autentyczność Édith Piaf. Doskonały język francuski oraz wyczucie emocji i klimatu, dopełniają tę opowieść z minionych lat. Nowoczesne interpretacje w wyjątkowych aranżacjach na gitarę elektryczną nadają świeżości starym, lecz nieśmiertelnym utworom.

Wydarzenie jest częścią 6. Prezentacji form muzyczno-teatralnych "Dźwięki słów" >>>

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej