W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Łukasz Pawlik Project
Data rozpoczęcia 2016-02-24
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18 Lublin
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału Bilety: I - 40 zł, II - 30 zł, III – 20 zł, stojące - 15 zł
Kategoria Koncert

Łukasz jest wszechstronnie wykształconym muzykiem, studiował fortepian, wiolonczelę, kompozycję i jazz w Niemczech i USA. Obsypany nagrodami na licznych festiwalach, dwukrotnie występował w kwartecie u boku Branforda Marsalisa. Jego fascynacje kompozycjami Krzysztofa Komedy sprawiają, że, choć nie czerpie z nich bezpośrednio, to są niewątpliwie inspiracją dla jego twórczości. Równie melodyjnej, wrażliwej i melancholijnej wręcz lirycznej. Kto kocha Komedę, pokocha również Łukasza Pawlika.
Łukasz Pawlik kontynuuje muzyczne tradycje rodziny: ojciec - Włodek Pawlik, wybitny pianista jazzowy i kompozytor, mama – Jolanta Pawlik pianistka i pedagog - Anna Drozd, kuratorka programu muzycznego w Teatrze Starym

Łukasz Pawlik Project to propozycja odwołująca się do estetyki brzmieniowej lat 80-tych i 90-tych, wzbogacona o możliwości nowoczesnej elektroniki, pozwalającej na wielopłaszczyznowe aranżacje muzyczne, w których odnaleźć można zarówno złożone formy kompozytorskie, jak i przestrzeń na spontaniczną improwizację jazzową. Całość osadzona jest w stylistyce umownie określanej jako fusion, ponieważ mamy tu do czynienia z fuzją różnych muzycznych światów w jeden, nie do końca przewidywalny muzyczny konglomerat. Bogata instrumentacja i obecność instrumentów smyczkowych, etnicznych połączona z indywidualnym przekazem osobowości każdego z wybitnych muzyków - solistów, takich jak Cezary Konrad, Paweł Pańta, Dawid Główczewski, której wspólnym mianownikiem jest pianistyka Łukasza Pawlika, grającego na akustycznym fortepianie oraz na elektronicznych instrumentach klawiszowych, daje możliwość obcowania z niezwykle energetycznym muzycznym bytem, którego odbiorcami mogą być nie tylko fani jazzu, ale także miłośnicy innych gatunków szeroko pojętej muzyki.

Zespół wystąpi w składzie:
Łukasz Pawlik - fortepian, keyboard
Dawid Główczewski - saksofony
Paweł Pańta - gitara basowa, 
Cezary Konrad - perkusja

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej