W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Lutowe Future Shorts
Data rozpoczęcia 2010-02-18
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ART Studio, ul. Radziszewskiego 16

Future Shorts kontynuuje prezentowanie najciekawszych zjawisk w międzynarodowym kinie krótkometrażowym. Oderwanie się od szarej codzienności zapewni wam między innymi wyprawa po Japonii oglądanej przez obiektyw aparatu przy dźwiękach LCD Soundsystem w „This Is Japan” Erica Testroete. Bohaterka animowanego „Mei Ling” (reż. Stéphanie Lansaque, François Leroy) pokaże wam, że nudę można zwalczać na wszelkie możliwe sposoby – jednym z nich jest adoptowanie ośmiorniczki.
Dzięki szwajcarskiemu „Las Pelotas” (reż. Chris Niemeyer) doświadczycie rodzicielskich zmagań na drodze do stworzenia piłkarskiego talentu, a „Voyage D'Affaires” Seana Ellisa udowodni, że także wyjazd służbowy może obfitować w nieoczekiwane propozycje... Gdyby komuś wciąż było mało, rozrusza go miłosno – taneczna „Laska” Michała Sochy.

Bilety: 6 / 8 zł.
Do nabycia w Kasie Centrum Kultury w Lublinie, ul. Narutowicza 32, I piętro, pon. - pt. w godz. 11.30 - 15.30

W programie m.in.:
Las Pelotas
Reż. Chris Niemeyer / Szwajcaria / 2009 / 15'
W złych ekonomicznie czasach nic nie zastąpi syna z talentem piłkarskim. Gdy go brak, potrzebna jest odpowiednia mikstura nauki, seksu i babci... Chato i Lopez dochodzą do wniosku, że talent jest dziedziczny. Postanawiają przeprowadzić eksperyment, oczywiście za zgodą swoich liberalnych małżonek i pod ścisłym nadzorem teściowej...
Film nagrodzony w 2009 roku na Festiwalu Filmowym w Locarno.

Mei Ling
Reż. Stéphanie Lansaque, François Leroy / Francja / 2009 / 15'
Mei Ling – młoda leniwa Chinka – mieszka samotnie, oczekując na ukochanego. Pewnego dnia znajduje w kuchennym zlewie małą ośmiornicę. Postanawia ją adoptować, żeby zabić nudę. Ośmiornica zaczyna rosnąć...
Film wielokrotnie nagradzany na międyznarodowych festiwalach filmowych (m.in. Clermont – Ferrand Short Film Festival 2009, ANIMANIMA: International Animation Festival 2009, Imago International Young Film Festival 2009).

This is Japan
Reż. Eric Testroete / Kanada / 2009 / 8'
Pędzący pokaz slajdów skomponowany ze zdjęć zrobionych podczas wyprawy do Japonii – w podkładzie piosenka „All My Friends” grupy LCD Soundsystem. Przeżyj wizualną podróż od Tokio po Kyoto przez Hiroszimę! Eric Testroete to artysta pracujący w technice 3D, od 9 lat związany z przemysłem gier komputerowych (pracował m.in. przy odsłonach serii „Need For Speed”).

Laska
Reż. Michał Socha / Polska / 2008 / 5'
Humorystyczna, damsko-męska historia „z życia wzięta”. Zdarzenie w krzywym zwierciadle opisujące stan zauroczenia i jego konsekwencje. Spotkanie z mężczyzną, zabawa, tańce, akt miłosny... Nagrodzony Brązowym Pegazem na I MFF "Animator" w Poznaniu (2008) oraz Złotymi Koziołkami na 26. MFF Młodego Widza "Ale Kino"(2008) film powstały przyudziale czołowego i wielokrotnie nagradzanego studia postprodukcyjnego Platige Image. Michał Socha to grafik, animator i reżyser, specjalizujący się w animacji i efektach specjalnych do reklam i produkcji telewizyjnych; „Laska” to jego trzeci film.

Yoyage d'affaires
Reż. Sean Ellis / Francja / 2008 / 10'
Jean Paul Clement jest w podróży służbowej. Przez siedem nocy melduje się w Hotelu Dolphine – z osobistym dylematem oraz jedną wiadomością zapisaną w telefonie. Rzucony w czasie wyjazdu przez dziewczynę musi stawić czoła nieoczekiwanej propozycji oczekującej na niego w progach hotelowego pokoju... Występują: Mélanie Laurent (znana z „Bękartów Wojny” Tarantino) i Guillaume Canet. Film nominowany do nagrody BAFTA 2009 w kategorii Najlepszy Film Krótkometrażowy.