W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lwowska 7 - działania na blokowisku

Data rozpoczęcia 2008-10-05
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Akcja

O co chodzi?
Celem projektu jest zachęcenie do czynnego uczestnictwa w kulturze mieszkańców jednego z wieżowców na Kalinowszczyźnie - dzielnicy o nie najlepszej sławie i zróżnicowanym składzie socjalnym.

„Lwowska 7" dąży do przemiany klatki schodowej, windy i okolicy budynku w „dom kultury", miejsca dla cyklicznych cotygodniowych prezentacji: wystaw, koncertów, spektakli, spotkań literackich.

W trakcie projektu zostaną zebrane autentyczne historie, na kanwie których zostanie stworzony spektakl teatralny. Jego reżyserii podjął się Łukasz Witt – Michałowski, będzie to przedstawienie rozgrywane w przestrzeni mieszkania w bloku Lwowska 7 - na indywidualne zaproszenie mieszkańców.

Częścią projektu „Lwowska 7" będzie „Dzień otwartych drzwi w bloku" - zaproszenie jak największej liczby mieszkańców bloku do otwarcia jednego dnia w określonych godzinach swoich mieszkań - dla sąsiadów, aby dzielić się z nimi swoimi pasjami i umiejętnościami.

Równolegle odbywać się będą warsztaty artystyczne dla dzieci w Klubie Osiedlowym „Odeon".

Przebieg inauguracji:

Mieszkańcy budynku przy ulicy Lwowskiej 7 zostali zaproszeni na wspólny obiad przed swoim blokiem, zjedzą razem pierwszy posiłek w historii ich współżycia sąsiedzkiego. Wydarzeniu będzie towarzyszyć oprawa muzyczna inspirowana muzyką ludową w wykonaniu zespołu w składzie: Marcin Sudziński – gitara dwunastostrunowa, Łukasz Olszak – akordeon, Piotr Dankiewicz - instrumenty perkusyjne. Zespół przejdzie korowodem po klatce schodowej zapraszając mieszkańców na spotkanie. Po posiłku odbędzie się projekcja filmu „Jabłka Adama", w przypadku niepogody projekcja odbędzie się w suszarni.

Organizatorzy:

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie
Ośrodek Animacji Kultury – Centrum Kultury w Lublinie
Wsparcie
TEKTURA
Koordynator
Szymon Pietrasiewicz
601-075-722

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Lublin

Najważniejsze wydarzenia cykliczne