W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Magda Piskorczyk
Data rozpoczęcia 2019-06-16
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce plac przed Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Lubelski Salon Artystyczny
Udział Bezpłatny
Kategoria Festiwal

Magdalena Piskorczyk jest związana z muzyką od najmłodszych lat. Poszukując własnego stylu próbowała odnaleźć się w muzyce rockowej, ale to jednak muzyka kultury afrykańskiej i afroamerykańskiej pozwoliły artystce w pełni rozwinąć skrzydła.

Magda Piskorczyk to wokalistka śpiewająca dojrzałym, niskim, „czarnym” głosem, we Francji nazwana „Brillante chanteuse a la voix noire et au costume blanc” - czyli znakomitą wokalistką z czarnym głosem i w białym kostiumie. Poza niebagatelnym głosem Magdalena Piskorczyk oczarowuje swoim bogatym warsztatem instrumentalnym, gra na gitarach – akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych.

W jej twórczości rozbrzmiewają nietuzinkowe kompozycje standardów soulowych, funkowych, jazzowych, rockowych, muzyki gospel i blues. To muzyka mocno zakorzeniona w tradycji, zwłaszcza afroamerykańskiej, ale jednocześnie o silnym, indywidualnym i niepowtarzalnym charakterze. Muzyka Magdy oddaje jej niezwykłą wrażliwość i silną osobowość. Znajdziemy w niej zamiłowanie do rytmu, emocjonalność, żywiołowość, radość, ale także powagę i głęboką refleksję.

Wydarzenie jest częścią 6. Prezentacji form muzyczno-teatralnych "Dźwięki słów" >>>

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej