W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Magdalena Kumorek "Śmiercie"

Magdalena Kumorek "Śmiercie"
Data rozpoczęcia 2014-06-25
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

"Śmiercie": to nie literówka, tylko tytuł wiersza Bolesława Leśmiana i nowego projektu Magdy Kumorek, aktorki znanej ze świetnych interpretacji na kolejnych edycjach Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. "Śmiercie" to intrygujące podejście do twórczości Leśmiana, do której Magda Kumorek sama napisała muzykę. To nie jest poezja śpiewana, której moglibyśmy się spodziewać, chociaż jak mówi sama artystka „to jest wadzenie się z tym, co nieuchronne i to jest zapisane i w słowach, i w dźwiękach”. W "Śmierciach", mimo tytułu, jest wiele radości, zwłaszcza w warstwie muzycznej, bliższej klimatom folkowym, wręcz z ludowym przytupem. Leśmian w wersji przekornej. Ciekawe i intrygujące. Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Producentem muzycznym i równocześnie autorem aranżacji do wszystkich utworów jest Piotr Dziubek-kompozytor wybitnej muzyki do wielu przedstawień dla największych teatrów muzycznych w Polsce. Premiera płyty miała miejsce w styczniu 2014 roku. Koncert premierowy promujący płytę odbył się 23 stycznia 2014r w Teatrze Studio w Warszawie. Patronat nad płytą objął miesięcznik "Zwierciadło", Pierwszy Program Polskiego Radia oraz Legalna Kultura.

Zespół wystąpi w składzie:

Piotr Dziubek - akordeon i fortepian
Olga Kwiatek - skrzypce
Piotr Hałaj – tuba
Alek Kamiński - klarnet
Michał Lasota - perkusja
Adam Lepka - trąbka
Adam Skrzypek - kontrabas

Bilety: I - 50 zł, II - 40 zł, III - 30 zł

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej