W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Maja Kleszcz i IncarNations "Odeon"

Maja Kleszcz i IncarNations "Odeon"
Data rozpoczęcia 2013-05-22
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

Bilety: I - 40 zł, II - 30 zł, III - 20 zł

Maja Kleszcz i Wojciech Krzak, czyli IncarNations, którzy w Kapeli ze Wsi Warszawa badali i reanimowali słowiańskie tradycje, teraz odwiedzają zupełnie inne terytoria. Na "Odeonie" – ich drugiej po "Radio Retro" płycie – zbliżyli się do jazzu, swingu i wczesnego r'n'b, chwilami do big beatu. Teksty utworów napisał Bogdan Loebl, autor znany z nagrań Tadeusza Nalepy i Breakoutu. Jest w nich pierwszorzędna poezja i nieco staromodna świetność, ale żadnej nudy czy hermetyczności. A Kleszcz śpiewa jak wokalistki dużego formatu – Holliday, Winehouse – psując przewidywalny bieg melodii, balansując na krawędzi.” Paulina Wilk, T-Mobile Music

Pierwszy album -„Radio Retro” pojawił się w 2010 i według magazynu Polityka była to Płyta Roku. W kwietniu 2012 do sklepów trafił nowy album zatytułowany „Odeon”. Promujące go single „Nasza Miłość Ma Skrzydła” i „ Rebeka” spotkały się ze znakomitym przyjęciem w radiach, szczególnie w Programie 3. Maja i incarNations pojawili się niedługo później na festiwalu Open'er w Gdyni, gdzie zagrali przed Janelle Monae.