W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Mała muzyka
Data rozpoczęcia 2018-06-10
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 25 zł (sprzedawane są dla dzieci – opiekun wchodzi bezpłatnie)
Kategoria Warsztaty

Warsztaty dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat.

Bohaterkami ostatniej przed wakacjami „Małej muzyki” będa małe i duże harfy. Spotkanie poprowadzą: Ewa Kuszewska (muzykolog, pedagog) i Agnieszka Miedzwiecka (harfistka).

„Mała muzyka” to cykl spotkań przygotowany specjalnie dla najmłodszej publiczności. Dzieci aktywnie biorą udział w warsztatach, których podstawą jest muzyczna improwizacja instrumentalna, wokalna i ruchowa. Najmłodsi poznają brzmienie rozmaitych instrumentów, mogą przyjrzeć im się z bliska, dotknąć ich, a nawet zagrać. Poznają także cechy muzyki, takie jak tempo, wysokość dźwięku, głośność, nastrój. Animatorami spotkań są lubelscy muzycy mający doświadczenie w pracy z dziećmi i umiejący sprostać dziecięcej wyobraźni muzycznej.
Spotkania z cyklu „Mała muzyka” opierają się na wrodzonej muzykalności człowieka: zdolności rejestrowania dźwięków, umiejętności ich rozróżniania, rozpoznawania i zapamiętywania, dostrzegania w nich sensu, a także odczuwania emocji muzycznych.

O prowadzących:

Agnieszka Miedzwiecka, absolwentka Akademii Muzycznej im Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie harfy. Brała udział w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych harfistów i pedagogów, m.in. Isabelle Moretti, Elżbietę Szmyt, Susan McDonald. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Lublinie i z Filharmonią Lubelską. Jest pedagogiem w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie.

Uwaga! Razem z dzieckiem na scenie może przebywać tylko jeden opiekun, drugi opiekun chcący uczestniczyć w koncercie zajmuje miejsce na widowni.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej