W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Mała muzyka
Data rozpoczęcia 2018-12-09
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Udział Płatny
Koszt udziału 25 zł
Kategoria Warsztaty

Warsztaty dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat.

W grudniu, gdy intensywnie i na różne sposoby przygotowujemy się do świąt, zapraszamy na muzyczną opowieść o niezwykłych urodzinach. Zagramy pastorałki na rurach diatonicznych, „skrzypiącym wozem” pojedziemy do innych krajów, posłuchać kolęd granych na bębnach, usłyszymy tradycyjne i współczesne kolędowe melodie w aranżacjach na ksylofon i dzwonki. W radosną atmosferę świąt wprowadzi dużych i małych uczestników spotkania Marek Fedor (perkusista, cajonista, nauczyciel muzyki, rytmiki, kompozytor).

„Mała muzyka” to cykl spotkań przygotowany specjalnie dla najmłodszej publiczności. Dzieci aktywnie biorą udział w warsztatach, których podstawą jest muzyczna improwizacja instrumentalna, wokalna i ruchowa. Najmłodsi poznają brzmienie rozmaitych instrumentów, mogą przyjrzeć im się z bliska, dotknąć ich, a nawet zagrać. Poznają także cechy muzyki, takie jak tempo, wysokość dźwięku, głośność, nastrój. Animatorami spotkań są lubelscy muzycy mający doświadczenie w pracy z dziećmi i umiejący sprostać dziecięcej wyobraźni muzycznej. Spotkania z cyklu „Mała muzyka” opierają się na wrodzonej muzykalności człowieka: zdolności rejestrowania dźwięków, umiejętności ich rozróżniania, rozpoznawania i zapamiętywania, dostrzegania w nich sensu, a także odczuwania emocji muzycznych.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Bilety: 25 zł (sprzedawane są dla dzieci – opiekun wchodzi bezpłatnie). Bilety na spotkania z cyklu „Mała muzyka” można kupić tylko w kasie teatru. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej