W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Mandragora Circus – spektakl mikołajkowy dla dzieci

Mandragora Circus – spektakl mikołajkowy dla dzieci
Data rozpoczęcia 2015-12-06
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Sala Czarna Centrum Kultury w Lublinie
Organizator Carnaval Sztukmistrzów, Pracownia Sztuczka
Udział Płatny
Koszt udziału Darmowe wejściówki dostępne są od 1.12.15, w kasie CK w Lublinie
Kategoria Spektakl

Carnaval Sztukmistrzów i Pracownia Sztuczka zapraszają na wyjątkowe przedstawienie cyrkowe dla dzieci w wykonaniu duetu klaunów argentyńskiego pochodzenia „Mandragora Circo”.

Mandragora Circus to przedstawienie cyrkowe, w którym nie pada ani jedno słowo. Dwójka klaunów snuje opowieść, a fabuła, perypetie miłosne i dialogi ukazane są wyłącznie za pomocą gestów. Dramaturgia tego niezwykle poetyckiego cyrkowego przedstawienia budowana jest poprzez muzykę i umiejętności cyrkowe artystów. Akrobacje, żonglerka i niekonwencjonalne instrumenty wprowadzają dzieci w świat tej sztuki, a subtelnie opowiedziana historia o lekkim zabarwieniu komediowym przypadnie do gustu widzom w każdym wieku.


Mandragora Circus – argentyńska, niezależna grupa teatralna, którą tworzą Mariana Silva i Juan Cruz. Artyści z powodzeniem występują na całym świecie od ponad 10 lat. Ich przedstawienia to połączenie klaunady, żonglerki i akrobacji powietrznych z żywą muzyką, często tworzoną z wykorzystaniem niekonwencjonalnych instrumentów. W 2010 roku artyści rozpoczęli swoje 4-letnie tournée po Ameryce  Południowej i Północnej. Występując na licznych festiwalach teatralnych od Patagonii aż po Alaskę, łącznie odwiedzili 18 krajów.