W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Maraton Teatralny
Data rozpoczęcia 2014-05-24
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice" - siedziba w Gardzienicach, Zespół Pałacowy
Kategoria Spektakl

Na początku Maratonu widzowie spotkają się na Zgromadzeniu Artystycznym z reżyserem, aktorami, muzykami; obejrzą krótkie zwiastuny spektakli repertuarowych („Oratorium Pytyjskie” z muzyką Mikołaja Blajdy, „Ifigenia w A…” wg Eurypidesa z muzyką Zygmunta Koniecznego, „Ifigenia w T…” wg Eurypidesa, „Elektra” wg Eurypidesa) oraz „Sceny z Metamorfoz” i podczas gorącej debaty, podsycanej występami aktorów i reżysera, zagłosują za wyborem dwóch wydarzeń, które ich zdaniem, powinny być zaprezentowane tego wieczoru.

Maratonowi towarzyszą wystawy w budynkach historycznych.

„Teatr Staniewskiego to więcej niż widowisko, to właściwy sposób na nawiązanie kontaktu z widzami, którzy przestają być tylko widzami, lecz stają się uczestnikami. Podobnie jak to było w teatrze ateńskim V wieku p.n.e., kiedy publiczność brała po prostu udział w obchodach święta Dionizosa”. (prof. Włodzimierz Lengauer „Didaskalia”)

W programie dwa spośród spektakli repertuarowych:
ORATORIUM PYTYJSKIE - reż. Włodzimierz Staniewski
IFIGENIA w A... - reż. Włodzimierz Staniewski

Rezerwacje: 81.5329840 Bilety = 40 i 50 zł


Widzowie, którym potrzebny jest transportu z Lublina do Gardzienic lub nocleg w Gardzienicach, proszeni są o kontakt z naszym biurem: tel. 81 532 98 40, mail: office@gardzienice.art.pl

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej