W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Marc Ribot Quartet

Data rozpoczęcia 2019-11-02
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 75 zł
Kategoria Koncert

Koncertem w Lublinie zespół Marca Ribota otwiera europejską trasę w 2019 roku.

Quartet tworzą muzycy świetnie znający siebie nawzajem. Perkusista Chad Taylor występuje z Ribotem od 12 lat w zespołach Spiritual Unit czy Ribot/Grimes/Taylor Trio, jest współzałożycielem wraz z Robem Mazurkiem zespołu Chicago Underground. Jay Rodriguez – saksofonista, we wczesnych latach '90 współtworzył Groove Collective Jaya, jest artystą nominowanym do nagrody Grammy, występował z Elvisem Costello czy Stevie’mWondere’m. Nick Dunston – basista dołączyl do zespołu w 2018 roku, po seminarium w The New School w Nowym Jorku, które Ribot prowadził. Nick Dunston jest wschodzącą gwiazdą, która współpracowała już z takimi osobami jak Vijay Ayer i Tyshawn Sorey. „Poziom muzykalności u Chada, Jaya i Nicka jest niespotykanie wysoki… Uświadomiłem sobie, że jest to grupa, która kontynuuje poszukiwania, które rozpoczęliśmy w zespole Spiritual Unity (inspirowany projektem Alberta Aylera), jest to także zespół, który pozwoli sprawdzić kompozycje, nad którymi pracowałem po cichu od dawna”.


W ciągu czterdziestoletniej kariery Ribot wydał dwadzieścia pięć albumów pod własnym nazwiskiem i był drogowskazem na nowojorskiej scenie muzyki downtown i eksperymentalnej, prowadzącej wiele zespołów, w tym Los Cubanos Postizos i Ceramic Dog.
Od czasu pracy z Tomem Waitsem przy albumie ‘Rain Dogs’ z 1985 roku jest jednak najbardziej znany na świecie jako muzyk sesyjny, grający na niezliczonych albumach takich artystów jak: Elvis Costello, John Mellencamp, Norah Jones, The Black Keys i Robert Plant, a także na płycie ‘Raising Sand’ Alison Krauss, która zdobyła nagrodę Grammy.

W czasie społecznej zawieruchy, taki projekt jest wyzwaniem. Ale cel Ribota jest jasny. „Jest wiele sprzeczności w każdej politycznej muzyce. Jak się buntować przeciwko czemuś, nie stając się tym, czego się nienawidzi? Czasami trudno zorientować się, co robić. Wiem, że popełniamy błędy, ale mam nadzieję, że się na nich uczymy. Wiedziałem to od chwili, gdy Donald Trump został wybrany na prezydenta. Kiedy demokracja jest zagrożona, ludzie którzy cenią pewne wartości, powinni pracować razem, aby się bronić. Gdy podstawowe prawa człowieka są zagrożone przez rasistów, seksistów i homofobów, musimy reagować. Nie wiem jaka jest odpowiedź, ale wiem, że jak nie będziemy pracować razem, osobno skopią nam tyłki.”.

  • Marc Ribot - guitar, voice
  • Jay Rodriguez - tenorsax / flute
  • Nick Dunston - bass
  • Chad Taylor – drums

Kasa Czynna:
pn-pt: 10:00-19:00 oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
e-mail:
bilety.ck.lublin.pl

Najważniejsze wydarzenia cykliczne