W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Marcel Leemann Physical Dance Theater Szwajcaria/Switzerland, „Życie we mgle“''Nebel – lebeN''

Marcel Leemann Physical Dance Theater Szwajcaria/Switzerland, „Życie we mgle“''Nebel – lebeN''
Data rozpoczęcia 2009-11-15
Godzina rozpoczęcia 20:00
Kategoria Spektakl

Marcel Leemann Physical Dance Theater Szwajcaria/Switzerland, „Życie we mgle“''Nebel – lebeN''
choreografia: Marcel Leemann
tańczą: Azusa Nishimura, Emma Ribbing, Mariusz Jedrzejewski, Christos Strinopoulos, Ismaél Oiasrtzabal, Joshua Monten, Sylvia Rijmer
muzyk: Silas Beri
światła: Jonas Bueler
projekt: Marcel Leemann Physical Dance Theater
kostiumy: Marcel Leemann
czas trwania: 60 min

Mgła tłumi akustyczną percepcję. Wewnątrz gęstej masy mgły rozwija się pewien słuchowy krajobraz, pewien rodzaj gry radiowej. Mgła błyszczy w ciemności. Jest to otoczenie w którym ośmiu tancerzy porusza się. Razem z choreografem, autorem i muzykiem rozpoczynają dochodzenie. Niektóre rzeczy są ujawnione inne nie; niektóre rzeczy są dostrzegalne inne nie. Jest to paradoks mgły: będąc ukrytym możesz być odsłoniętym. We mgle jest więcej fantazji niż tu gdzie są odsłonięte fakty. Zwiększona czujność rozwija się we mgle, nierozerwalnie związana z zaufaniem dla własnej percepcji i instynktu.
Niemieckie słowo “mgła” (nebel) czytane od tyłu oznacza “życie” (leben) – fascynujący zbieg okoliczności.
Inspiracja twórczością Michaela Stauffera
Marcel Leemann Physical Dance Theater produkuje emocjonalne, fizycznie ambitne spektakle teatru tańca które konfrontują publiczność z humorem, pasją i nieoczekiwaną surowością. Prace Leemenna oparte są na budowie uporządkowanej improwizacji, używając wyraźnego języka ruchu. Współpraca z DJ-ami, VJ-ami, kompozytorami i pisarzami przyczynia się do bogatego kreatywnego procesu. Marcel Leemann Physical Dance Theater pracuje z rdzeniem grupy tancerzy oraz z zaproszonymi gośćmi.
źródło: Marcel Leemann Physical Dance Theater

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej