W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Marcin Januszkiewicz „Perfect Lady Pank”

Marcin Januszkiewicz „Perfect Lady Pank”
Data rozpoczęcia 2021-05-21
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I - 50 zł, II - 40 zł, III – 25 zł, stojące - 20 zł
Kategoria Koncert

Skład zespołu:

  • Marcin Januszkiewicz - śpiew
  • Jacek Kita – piano
  • Łukasz Czekała – skrzypce
  • Piotr Domagalski - gitara basowa
  • Jakub Szydło – perkusja 

Aktor dramatyczny i musicalowy (wsławiony między innymi kreacją w przedstawieniu „Thrill Me” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym – premiera 2020), jest też popularny jako wokalista z kręgu piosenki autorskiej. Jego debiutancki album solowy „Osiecka po męsku” (2017) zawierał nowatorskie interpretacje piosenek z tekstami poetki, zaś w nowym programie Marcin Januszkiewicz sięga po utwory z repertuaru kultowych zespołów lat 80. Czy piosenki Lady Pank i Perfectu przemówią do współczesnego słuchacza? Młody artysta potrafi przekonać do własnego punktu widzenia.
Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym
 

Nikt dzisiaj nie pisze już takich piosenek. Mamy w kraju wielu wspaniałych, zdolnych wykonawców, producentów, autorów muzyki i słów, wielu specjalistów od hitów. Ale takich ponadczasowych kompozycji, a przede wszystkim takich Tekstów przed duże „T” nikt już dzisiaj nie tworzy. Oczywiście to tylko zdanie Marcina Januszkiewicza, z którym śmiało można się nie zgodzić. On jednak bierze pełną odpowiedzialność za ten pogląd i koncertem "Perfect Lady Pank" spróbuje przekonać do niego sceptyków. Lub choćby tych niezdecydowanych, tych z szarej strefy "nie mam zdania".

Po entuzjastycznie przyjętym debiutanckim albumie "Osiecka po męsku" Januszkiewicz chce kontynuować obrany kierunek wysoko postawionej artystycznej poprzeczki i własnymi, zupełnie nieoczywistymi aranżacjami mniej lub bardziej znanych piosenek legendarnych zespołów Perfect i Lady Pank, podzielić się tym, co według niego jest w sztuce najcenniejsze - swoim punktem widzenia.

Jak dzisiaj wygląda Polska opowiadana właśnie tymi tekstami? Jak bardzo odbiega od rzeczywistości lat 80-tych? Ile w nas prawdy a ile strachu przed prawdą? A ile gniewu, niezgody, ile rozczarowania i nadziei na łut szczęścia? I czy to szczęście zależy od tego jak sobie ten świat dokoła nas urządzamy, jak na niego patrzymy? Choćby dla próby odpowiedzi dla tych kilku pytań repertuar Perfectu i Lady Pank wart jest ponownego przewertowania.