W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Marcin Masecki “200/10”
Data rozpoczęcia 2022-12-10
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału VIP 120 zł, I-100 zł, II-85 zł, III-40 zł
Kategoria Koncert

Marcin Masecki pisze dla Teatru Starego w Lublinie swój Pierwszy Koncert Fortepianowy. Po trzech Symfoniach w końcu przychodzi kolej na ten klasyczny gatunek muzyczny. Oprócz zabarwienia jubileuszowego, celebrującego 200-lecie Teatru, utwór charakteryzuje synteza tradycji poważnej i rozrywkowej. Klasyczna forma dialogu między solistą a orkiestrą, w europejskiej tradycji przedstawiana w trzech kontrastujących częściach, jest tu wymieszana z brzmieniem bigbandu i rytmiką jazzową. Masecki prowadzi 11 osobowy zespół dęty zza swojego legendarnego pianina, łącząc funkcje kompozytora, dyrygenta i solisty.

Koncert wykona Marcin Masecki z Zespołem w składzie: 

  • saksofony: Piotr Chęcki, Miłosz Pieczonka, Eldar Tsalikov, Kuba Więcek
  • trąbki: Maurycy Idzikowski, Jan Harasimowicz
  • puzony: Tomasz Dworakowski, Piotr Wróbel
  • perkusja: Jerzy Rogiewicz
  • bas: Piotr Domagalski

Każda osoba, która nabyła bilet na wydarzenie podlega obowiązkowi dostosowania się do wymogów i regulacji związanych z epidemią COVID-19, obowiązujących w dniu wydarzenia.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej