W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Marcin Masecki – Sztuka Fugi – koncert w ramach Cyklu „Peryferia”

Marcin Masecki – Sztuka Fugi – koncert w ramach Cyklu „Peryferia”
Data rozpoczęcia 2013-05-25
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

W ramach majowej odsłony Cyklu „Peryferia” w DDK „Węglin” zaprezentujemy kolejne zaskakujące działanie. Będzie to koncert twórcy, który programowo omija „centrum”, zarówno w rozumieniu geograficznym, jak i mentalnym. Artysta, który ma duży wpływ na oficjalne nurty polskiej kultury muzycznej, pozostając jednocześnie trochę na uboczu oficjalnego obiegu muzycznego. Proszę Państwa: Marcin Masecki!

Marcin Masecki - rocznik 1982. Warszawiak. Pianista. Kompozytor. Absolwent Berklee College of Music w Bostonie. Współpracuje/ował z wieloma artystami m.in. z Macio Moretti, Raphaelem Rogińskim, Tomaszem Stańko, Andrzejem Jagodzińskim, Michałem Górczyńskim, Wacławem Zimpel i Tomaszem Pokrzywińskim. Ponadto z ALCHEMIK, Pink Freud, TAQ, Ziv Ravitz, Niewinnymi Czarodziejami i rodziną Waglewskich. Laureat wielu nagród, w tym pierwszego miejsca na Międzynarodowym Konkursie Pianistów Jazzowych w Moskwie 2005 oraz Grand Prix w Jazz Hoeilaart '98 w Brukseli z zespołem Alchemik. Od 2006 roku wydaje płyty w warszawskiej wytwórni niezależnej Lado ABC. Jest członkiem zespołu PARISTETRIS, prowadzi własny sekstet jazzowy PROFESJONALIZM i jest obecnym dyrektorem Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej.
Jego równoległa pasja to muzyka klasyczna XVIII wieku, którą regularnie gra głównie w warszawskich klubokawiarniach. 3 września 2012 roku, nakładem wydawnictwa Lado ABC we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, ukazała się Sztuka Fugi Bacha w wykonaniu Marcina Maseckiego. To właśnie ten materiał usłyszymy na koncercie w DDK „Węglin”! W poszukiwaniu najbardziej odpowiedniego, zdaniem Maseckiego, instrumentu, muzyk zdecydował się na nagranie jednego z ostatnich, niedokończonego utworu kompozytora na fortepianie, choć w niekonwencjonalny, jak na muzykę klasyczną sposób... Nominowany do Paszportów Polityki i do nagrody „Mateusze” Programu III Polskiego Radia w 2012 roku. Mieszka w Warszawie i w Buenos Aires.


O Cyklu „Peryferia”
Węglin znajduje się na obrzeżu miasta, z dala od jego zgiełku i pośpiechu, a bliżej przyrody. Nadaje to dzielnicy inny rytm, sprzyjający spotkaniom i rozmowom. W ramach Cyklu „Peryferia” chcemy prezentować działania i twórców, którzy omijają centrum, zarówno w rozumieniu geograficznym, jak i mentalnym. Artystów, którzy mają duży wpływ na oficjalne nurty kultury jednocześnie pozostając na ich uboczu. Podczas takich spotkań prezentować będziemy spektakle i filmy z muzyką na żywo, działania łączące ze sobą obraz i taniec, czy szeroko rozumiane działania performatywne.

wstęp wolny!