W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Marek Napiórkowski "Up!"
Data rozpoczęcia 2014-06-11
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

Marek Napiórkowski - koncert promujący najnowszą płytę "UP!"

Album Marka Napiórkowskiego „UP!” znalazł się na marcowej liście Europe Jazz Media Chart redaktorów czołowych magazynów jazzowych Europy i to powinno wystarczyć za rekomendację. Autorskie kompozycje czołowego polskiego gitarzysty jazzowego zaaranżował Krzysztof Herdzin i w takiej kompilacji słusznie można było spodziewać się znakomitej dawki wrażeń. Piękne ballady zderzone z dynamicznym jazzem, okraszone cudownym brzmieniem klarnetu basowego zamykają się w spójną całość. Jak mówi Marek Napiórkowski: UP! jest dla mnie czymś szczególnym. Sumą doświadczeń, wejściem na wyższy poziom i pierwszym krokiem, by iść… jeszcze wyżej. Jestem pewna, że to mu się udało. Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Zespół wystąpi w składzie:

Marek Napiórkowski - gitary
Krzysztof Herdzin - fortepian
Henryk Miśkiewicz - saksofon
Adam Pierończyk - saksofon
Robert Kubiszyn - bas
Paweł Dobrowolski - perkusja

– UP! jest płytą koncepcyjną, zamkniętą, dźwiękową opowieścią – mówi Marek Napiórkowski. – Chciałem, żeby udział muzyków klasycznych zaowocował nowym, niespotykanym wcześniej brzmieniem. Nie miałem awangardowych ambicji, ale zależało mi, by, zachowując przejrzystość i komunikatywność, uniknąć skojarzeń z nieco wyeksploatowaną w jazzie formułą „solista plus orkiestra”. Muzycy zaproszeni do udziału w przedsięwzięciu to od lat muzyczni partnerzy i przyjaciele Marka Napiórkowskiego, których na scenie łączy telepatyczne porozumienie. Nową postacią jest wśród nich Clarence Penn. – Jego obecność na płycie to mój spełniony sen – mówi gitarzysta. – Perkusja jest sercem zespołu i jeśli gra na niej ktoś z absolutnego szczytu jazzowej hierarchii, nic nie może pójść źle. Od pierwszego dźwięku, jaki Clarence zagrał podczas sesji nagraniowej, wiedziałem, że była to kluczowa decyzja.

Bilety: I - 60 zł, II - 50 zł, III - 40 zł

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej