W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Marek Skowronek: „Z lotu Skowronka”

Marek Skowronek: „Z lotu Skowronka”
Data rozpoczęcia 2021-01-19
Data zakończenia 2021-02-12
Organizator Mobilna Galeria Fotografii
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Mobilna Galeria Fotografii zaprasza na wystawę zdjęć autorstwa Marka Skowronka.

Od kiedy tylko istnieje ludzkość patrzymy w niebo. Bezkres tajemnic, astrologia, zjawiska atmosferyczne. Szamani wykorzystywali je do pogłębiania strachu. Zaćmienie słońca, koniunkcje księżyca były tematem filmów przygodowych, a nawet horrorów.

Marek kontynuuje wrodzoną ciekawość człowieka, co jest z tym nieboskłonem. Spędza godziny w wyczekiwaniu kiedy coś przeleci, spadnie, rozbłyśnie. Cierpliwie w oknie czy bieszczadzkich bezkresach. Największą pasją Marka jest obraz zgoła o innym kącie padania światła. Z góry na dół. Jakby na powrót z latania w obłokach, latania w chmurach, chciał jednak zlecieć na ziemię. Przecież natura nie dała nam skrzydeł, a nogi. A jednak. Ktoś wymyślił i skonstruował drona. Pozwoliło to wznieść się wysoko nie naszej wyobraźni, a realnie napawać się widokiem miniaturki otaczającego nas świata. Skowronek wykorzystał ten potencjał – na jego fotografiach widzimy więcej. Oglądając te fotografie widzimy to, czego nie widzimy na co dzień.

Tomek Bosiacki

Realizacja wystawy „Portrety”- Idea Studio (Partner Mobilnej Galerii Fotografii)

Mobilna Galeria Fotografii to projekt Akademii Odkryć Fotograficznych działającej w Centrum Kultury w Lublinie, w Pracowni Promocji Dziedzictwa Kulturowego. Misją Galerii jest propagowanie dobrej fotografii, która rozwija naszą wrażliwość i wiedzę o świecie. Projekt jest częścią działań Akademii, mających na celu powszechną edukację w dziedzinie tworzenia i percepcji obrazu fotograficznego, który jest obecnie jedną z najważniejszych form przekazu informacji. Celem Galerii jest stworzenie otwartej i przyjaznej przestrzeni kontaktu, pomiędzy osobami i instytucjami zainteresowanymi fotografią. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy. Ekspozycje wystaw prezentowanych w Mobilnej Galerii Fotografii pojawią się wszędzie tam, gdzie znajdą się partnerzy do współpracy.