W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Marek Solski: "Ochrona roślin bez chemii"

Marek Solski: "Ochrona roślin bez chemii"
Data rozpoczęcia 2014-12-11
Godzina rozpoczęcia 16:30
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Wykład

Dom Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Instytut Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zapraszają na wykład
w ramach cyklu Spotkania z architektami krajobrazu KUL. Prowadzenie – Marek Solski

"Wielu z nas uprawia warzywa i owoce na działkach, a prawie wszyscy mamy rośliny ozdobne w domach. Prędzej czy później stajemy przed problemem, że nasze rośliny chorują lub są przez „coś” zjadane. Jak im pomóc i czy naprawdę jedynym sposobem ratunku jest sięgnięcie po środki chemiczne? Podczas wykładu poznają Państwo odpowiedź na powyższe pytanie. W ciekawej formie przedstawione zostaną inne metody ochrony roślin. Wiele z nich znamy, o części zapomnieliśmy, niektórych nie doceniamy, ale na pewno usłyszą Państwo coś nowego."

Marek Solski – przyrodnik, absolwent kierunku ochrona środowiska na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Od 2000 roku pracuje w Instytucie Architektury Krajobrazu KUL w Katedrze Przyrodniczych Podstaw Architektury Krajobrazu. Prowadzi badania nad relacjami owad-roślina żywicielska oraz wpływ różnych środowisk na te relacje. Głównym obiektem badawczym są występujące w miastach stawonogi, szczególnie owady oraz ich rośliny żywicielskie.

Powiązane:

Dom Kultury LSM