W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Mariusz Bogdanowicz i Natalia Wilk "Songbook"

Mariusz Bogdanowicz i Natalia Wilk "Songbook"
Data rozpoczęcia 2012-11-21
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Film

Program koncertu to utwory instrumentalne oraz piosenki Mariusza Bogdanowicza napisane do tekstów: Jana Wołka, Andrzeja Poniedzielskiego, Marka Gaszyńskiego, Marii Przybysz i Justyny Holm. Estetyka utworów oscyluje pomiędzy jazzem a współczesną muzyką pop. W projekcie, poza liderem, biorą udział młodzi artyści, absolwenci i studenci Wydziału Artystycznego UMCS.

Mariusz Bogdanowicz - kontrabasista, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 1991 roku prowadzi swoje zespoły. Bierze udział w projektach Włodzimierza Nahornego i Janusza Strobla. Współpracował m.in. z Wojciechem Karolakiem, Andrzejem Jagodzińskim, Sławomirem Kulpowiczem, Andrzejem Kurylewiczem i Zbigniewem Preisnerem. Wziął udział w pierwszym w Polsce koncercie Ennio Moricone w 2001 r. Koncertował na wielu festiwalach. Jest autorem i wykonawcą muzyki filmowej i teatralnej. Muzyka Mariusza Bogdanowiczama swoje źródła również poza jazzowym idiomem. Niełatwo daje się zaszufladkować i ująć w stylistyczne ramy, jest ekspresyjna, czasem powściągliwa i refleksyjna. Jest instrumentalistą posiadającym swoje własne, oryginalne brzmienie.

Natalia Wilk - śpiewa od 8 roku życia. Profesjonalną przygodę z muzyką zaczęła sześć lat temu. Swoje muzyczne fascynacje rozwija studiując kierunek Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Od dwóch lat prezentuje się także jako pianistka. Laureatka konkursów wokalnych.

Bierze udział w wielu urozmaiconych stylistycznie projektach. Miała możliwość sprawdzić się w różnorodnym repertuarze, począwszy od piosenki literackiej i aktorskiej przez wielogłosowe brzmienia, muzykę jazzową i rozrywkową do żywiołowych aranżacji wykonywanych z towarzyszeniem 50-osobowej orkiestry dętej. Supportowała grupy: Pinavela, Novika i Sofa. Występowała u boku znanych artystów między innymi: Krystyny Prońko, Mariusza Bogdanowicza, Marka Stefankiewicza, Marcina Pospieszalskiego.

Bilety: I - 30 zł, II - 20 zł, III - 10 zł