W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Martyna Jakubowicz z zespołem Żona Lota "Happy Birthday Joni"

Martyna Jakubowicz z zespołem Żona Lota "Happy Birthday Joni"
Data rozpoczęcia 2014-06-18
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

Wydaje mi się, że tej artystki nie trzeba nikomu przedstawiać. Wokalistka, kompozytorka, gitarzystka, wierna blues-rockowym balladom i amerykańskiemu folkowi i to właśnie z tych powodów określana jest mianem polskiej Joan Baez. Po hitowych protest songach z lat 80-90 przyszedł czas na amerykańskie ikony. Najpierw wspaniale przyjęty "Tylko Dylan", po którym obiecywała, że już nigdy nie zaśpiewa nie swoich piosenek, ale na szczęście tę obietnicę złamała. W ubiegłym roku ukazał się "Burzliwy błękit Joanny" – hołd dla Joni Mitchell, która obchodziła swoje 70-te urodziny. Jak mówi sama Martyna Jakubowicz: Joni Mitchell usłyszałam po raz pierwszy, kiedy miałam 17 lat. (…) Przez te lata byłam nią zafascynowana. Nic w tym dziwnego, bo Joni Mitchell fascynuje artystów na całym świecie, jej piosenki śpiewali chyba wszyscy od Cassandry Wilson, przez Princa, a na Bjork skończywszy. Joni Mitchell w wykonaniu Martyny Jakubowicz zachowuje klimat jej dotychczasowych albumów, to fascynujące jak bardzo można zaadaptować nie swoje piosenki, na swoje charakterystyczne brzmienie. Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym.

Jedyna w swoim rodzaju piosenkarka, która od trzydziestu lat oczarowuje słuchaczy wszystkich pokoleń. Wymyka się wszelkim próbom muzycznego zaszufladkowania, oscylując pomiędzy folkiem, bluesem, jazzem i rockiem. Jest mistrzynią tworzenia nastroju. Koncerty zwyczajowo kończą się owacjami na stojąco, zaś publiczność nie chce pozwolić jej zejść ze sceny. Od początku swojej kariery występowała z wieloma znakomitymi muzykami. Na swoim koncie ma aż trzynaście albumów, które znalazły uznanie nie tylko wśród szerokiej publiczności ale również zostały docenione przez zagraniczną prasę (recenzje w „Rolling Stone” i „Guitar Player”) i krajową branżę muzyczną (nominacje do nagrody „Fryderyk” w 1995 i 2011 r.).

Zespół wystąpi w składzie:

Martyna Jakubowicz - wokal, gitara
Paweł Mikosz – gitara basowa,
Dariusz Bafeltowski – gitary /klasyczna, elektryczna, akustyczna/, mandolina
Przemysław Pacan – instrumenty perkusyjne
Łukasz Matuszyk – akordeon, instrumenty klawiszowe

Bilety: I - 50 zł, II - 40 zł, III - 30 zł

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej