W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Matka Polka Teatralna. Konkurs

Matka Polka Teatralna. Konkurs
Data rozpoczęcia 2015-12-01
Godzina rozpoczęcia 19:00
Data zakończenia 2015-12-02
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”, ul. Judyma 2a, Lublin
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł – bilet normalny, 5 zł – bilet ulgowy i animatorów kultury
Kategoria Konkurs

W Lubelskiej Gazecie Teatralnej „Proscenium”, „Matka Polka Teatralna. Konkurs” został wymieniony jako trzeci najlepszy spektakl lubelskiego sezonu teatralnego 2014/2015!
 

1 grudnia 2015, godz. 19.00
2 grudnia 2015, godz. 19.00

 

„Matka Polka Teatralna. Konkurs”
opieka artystyczna: Joanna Lewicka, Katarzyna Tadeusz
scenariusz, scenografia, kostiumy – zespół
występują: Urszula Antończuk-Grab, Aleksandra Igras, Agnieszka Jackowska-Mazur, Mateusz Nowak, Magdalena Szubielska, Marta Wysocka

premiera – 23 maja 2015


W Lubelskiej Gazecie Teatralnej „Proscenium”, „Matka Polka Teatralna. Konkurs” został wymieniony jako trzeci najlepszy spektakl lubelskiego sezonu teatralnego 2014/2015!


Blaski i nędze życia Matki Polki są wciśnięte w ramy Konkursu na Najwspanialszą Matkę. Pięć kobiet dzieli się doświadczeniem bycia matką, odważnie odsłaniając swe lęki i tryumfalnie dzieląc się zwycięstwami i wynalazkami. Frustracje i samotność kobiet, które nawet nie podejmują walki o swoją tożsamość, skutecznie zagłuszają fanfary uruchamiane przez kabotyńskiego Mistrza Ceremonii. Zaszczytna maska Matki Polki co rusz spełza z wykrzywionej twarzy umęczonej kobiety, która chce siusiu, spać, napić się (o zgrozo – wina też!), pogadać wreszcie, lecz – dzięki mechanizmowi rywalizacji – skutecznie powraca na miejsce. Finałowy zryw solidarnościowy wyzwala w kobietach kathartyczny szał „nicniemuszenia”, który jest chyba najlepszym antidotum na dorobioną macierzyństwu gębę. - dr hab. Irina Lappo
 

Z twarzą i z tarczą wychodzą aktorki w zróżnicowany sposób opowiadające historie i dykteryjki ze świata matek. Chciałoby się w Lublinie oglądać więcej ważnych społecznie prezentacji na scenach. Na takim poziomie jak ta. Przynajmniej na takim. - Bartłomiej Miernik, O matce, „Proscenium”, nr 5, lipiec-sierpień 2015

 

Każda matka ma chwile, kiedy chciałaby się wystrzelić w kosmos. Każdej matce, chociaż żadna się do tego nie przyzna, przynajmniej raz w życiu przeszło przez myśl, żeby wrzeszczące wniebogłosy dziecko wyrzucić przez okno.

Macierzyństwo to wspaniałe i piękne doświadczenie. Ale czy na pewno tylko to? „Matka Polka Teatralna. Konkurs” to spektakl o macierzyństwie, nad którym pracowały matki i niematki z Lublina w ramach dziewięciomiesięcznego Projektu „Matka Polka Teatralna”. Wymyśliły wynalazki niezbędne do tego, by przetrwać jako matka. Szukały rozwiązań sytuacji, z których tylko matka doskonała potrafi wyjść cało i z twarzą. Czy mają szansę zwyciężyć w Konkursie na Najwspanialszą Matkę?
Pomysłodawcą projektu „Matka Polka Teatralna” jest Mateusz Nowak. Realizację projektu koordynowała Dorota Lesiak.