W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Mats Gustafsson / Rob Mazurek / David Grubbs - The Underflow

Mats Gustafsson / Rob Mazurek / David Grubbs - The Underflow
Data rozpoczęcia 2020-01-20
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Piwnice Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 40 zł
Kategoria Koncert

Jazz z górnej półki! Gradka dla wielbicieli improwizowanego jazzu w wykonaniu niesamowitego power tria.

  • David Grubbs (US) – electric guitar and voice
  • Mats Gustafsson (SE) – saxophones and live electronics
  • Rob Mazurek (US) – trumpet and electronics

Pochodzący ze Szwecji Mats Gustafsson regularnie pojawiał się w Chicago w czasie gdy Mazurek i Grubbs odciskali swój ślad na tamtejszej scenie eksperymentalnej. Dopiero w 2019 roku muzycy postanowili powołać do życia wspólny projekt, który już okrzyknięty został supergrupą w świecie muzyki improwizowanej. The Underflow, to mariaż silnych muzycznych osobowości, którzy w swojej muzyce łączą kontrasty: od wzburzenia dźwięków po ciszę szumu. Zespół z powodzeniem porusza się poza głównym nurtem

David Grubbs (US) - amerykański gitarzysta, pianista i wokalista. Założyciel legendarnego zespołu Gastr Del Sol, Squirrel Bait, Bastro. Współpracował z wieloma zespołami i muzykami tj. Matmos, Boredoms, Luc Ferrari, Derek Bailey.

Mats Gustafsson (SE) - szwedzki saksofonista. Jeden z najbardziej aktywnych freejazzowych muzyków na świecie. Lider takich zespołów jak Fire!, Fire! Orchestra, The Thing. Uczestnik licznych projektów towarzyszących z takimi muzykami i zespołami jak: Thurston Moore, Barry Guy i Paul Lovens, ZU, Dieb 13, Paal Nilssen-Love, Hamid Drake i wielu innymi.

Rob Mazurek (US) - amerykański kornecista, trębacz, artysta wizualny, kompozytor. Lider pionierskich zespołów tj. Isotope 217, Chicago Underground czy São Paulo Underground. Współpracował między innymi z Gastr Del Sol, Jimem O'Rourke, Samem Prekopem, Stereolab czy Tortoise.