W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto movie dzieciom - „9”

Miasto movie dzieciom - „9”
Data rozpoczęcia 2013-09-15
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Film

Miasto movie dzieciom - „9” – reż. Shane Acker, czas 79’, 2009 r. /// pokaz filmu i warsztaty kreatywne /// film dla dzieci od lat 13

9 - tytułowy „9” to szmaciana lalka o ludzkich cechach (mówiąca głosem Elijaha Wooda) i jednocześnie główny bohater tej oryginalnej, utrzymanej w postapokaliptycznym klimacie, animacji. On i inne, jemu podobne laleczki, to jedyne istoty na Ziemi, ocalałe po wojnie ludzi z maszynami. Dziewiątka wraz z garstką innych bohaterów podejmuje nierówną walkę z bezwzględnymi robotami, przekonując się przy tym, jak wielkie znaczenie mają takie wartości jak przyjaźń, lojalność i wzajemne zaufanie. Acker, jeden z uczniów Tima Burtona, tworzy na ekranie fascynujący świat po apokalipsie. Znakomita animacja i niecodzienne, zrobione ze szmatek i guzików postacie sprawiają, że „9” to jedna z najciekawszych propozycji ostatnich lat w swoim gatunku. Dodatkowo całość skonstruowana jest w taki sposób, iż młodzi widzowie przeżyją prawdziwą przygodę, śledząc zmagania głównych bohaterów z bezwzględnymi i budzącymi grozę robotami, starsi zaś z przyjemnością odkrywać będą kolejne nawiązania i cytaty z takich klasyków gatunku jak „Terminator” czy „Matrix”. Głosów głównym postaciom, poza wspomnianym Woodem, użyczyły inne gwiazdy kina m.in. Jennifer Connelly, Martin Landau czy Christopher Plummer. Muzykę zaś skomponował, znany choćby z kultowej ścieżki dźwiękowej do „Batmana”, Danny Elfman.

Po projekcji filmu odbędą się manualne warsztaty kreatywne nawiązujące do obejrzanego filmu. Będzie to także okazja, aby niejako przy okazji wspólnej zabawy wprowadzić uczestników warsztatów w tematykę filmową oraz przygotować ich do lepszego odbioru przekazów wizualnych w przyszłości.

Film i warsztaty dla dzieci od lat 13.
.Wstęp wolny