W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto movie dzieciom/// Miasto na prowincji - Księstwo

Miasto movie dzieciom/// Miasto na prowincji - Księstwo
Data rozpoczęcia 2014-02-26
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Film

Księstwo – Andrzej Barański przez lata wypracował sobie opinię jednego z najoryginalniejszych polskich twórców filmowych. Stworzył swój własny, unikalny i bardzo poetycki język filmowy. Artysta tworzy dzieła przepełnione nostalgią, tęsknotą za pewnym ulotnym światem. Korzysta przy tym często z estetyki kina realizmu magicznego, ale też przefiltrowuje przez własną wrażliwość tematy, które porusza w swoich dziełach. Swoich bohaterów i ich historie często osadza właśnie gdzieś w małych miasteczkach na prowincji. Tak było w przypadku filmów: „Dwa księżyce”, „Nad rzeką której nie ma” czy „Kobieta z prowincji”. Tak jest też w przypadku „Księstwa”, czyli najnowszego dzieła reżysera.
Główna postać filmu to Zbyszek, chłopak dorastający w malutkiej miejscowości, gdzieś w województwie świętokrzyskim. Zbyszek, w odróżnieniu od otaczającej go społeczności, ma jednak swoje ambicje i marzenia. Za wszelką cenę chce wyrwać się gdzieś na zewnątrz, do ludzi i tzw. „wielkiego świata”. Czy taką drogą ucieczki będzie piłka nożna, może studia na uniwersytecie, a może jeszcze coś innego?