W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto movie dzieciom: „O czym szumią wierzby”

Miasto movie dzieciom: „O czym szumią wierzby”
Data rozpoczęcia 2013-11-24
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Film

Pokaz filmu „O czym szumią wierzby” – reż. Terry Jones, czas 88’, 1996 r.
Moda prosto z ekranu – warsztat projektowania koszulek i toreb o tematyce filmowej.

„O czym szumią wierzby” – reż. Terry Jones, czas 88’, 1996 r.
Kiedy za adaptację jednej z najpopularniejszych książek dla dzieci zabierają się członkowie legendarnej grupy Monty Pythona można być pewnym, że efekt będzie co najmniej ciekawy. Terry Jones ożywia na ekranie wspaniały świat z kart klasycznej powieści Kennetha Grahame’a i trzeba przyznać, że robi to doskonale. „O czym szumią wierzby” to pełna uroku, ciepła i pouczająca opowieść o przyjaźni i wzajemnym zrozumieniu. W filmie Jonesa spotkamy oczywiście wszystkie postacie z książkowego oryginału. Jest tu ceniący spokój domator Kret, jego najlepszy przyjaciel Szczur, zarozumiały Ropuch, mądry Borsuk czy wreszcie złośliwe Łasice. Oglądanie w tych rolach, ucharakteryzowanych i odzianych we wspaniałe kostiumy komików z Monty Pythona to sama radość. Widać, że John Cleese, Eric Idle czy Michael Palin, wspomagani dodatkowo przez m.in. Steve’a Coogana, świetnie się bawią, bawiąc przy okazji widzów. Także sam Jones nie odmówił sobie udziału po obu stronach kamery, wcielając się w rolę Ropucha. Dla młodych widzów będzie to piękne spotkanie z sympatycznymi postaciami, dla nieco starszych, być może miła chwila nostalgii za dzieciństwem i czasami kiedy jeszcze nasza telewizja wyświetlała równie udaną, serialową wersję „O czym szumią wierzby”.

Moda prosto z ekranu – warsztat projektowania koszulek i toreb o tematyce filmowej. Kostiumy w produkcji filmowej są bez wątpienia jednym z tych elementów, które sprawiają że oglądając film jesteśmy w stanie całkowicie zatopić się w jego fabule i zapomnieć o realnym, otaczającym nas świecie. To w dużej mierze dzięki nim bohaterowie są wiarygodni, osadzeni w określonym czasie i epoce historycznej. Wiele postaci filmowych, czy też grających je aktorów pamiętamy dziś właśnie ze względu na ich charakterystyczne, podkreślające indywidualizm stroje. Kim byłby Charlie Chaplin bez jego charakterystycznego melonika, laseczki czy nieco zbyt obszernego garnituru? Czy dziś pamiętalibyśmy wszyscy tak dokładnie Edwarda Nożycorękiego gdyby nie jego ekscentryczna skórzana kreacja? Czy „Batman” i „Spiderman” wciągnęliby nas w swój świat gdyby wyglądali jak zwykli ludzie?
Doceniając rangę ubioru tworzonego na potrzeby filmu oraz pracę osób, które go przygotowują Akademia Filmowa w 1948 roku wprowadziła kategorię Oscara za najlepszy kostium.
Podczas warsztatu „Moda prosto z ekranu” każdy z uczestników będzie miał okazję zaprojektowania i wykonania własnej koszulki lub torby inspirowanej obejrzanym filmem.
Warsztat dla dzieci od lat 7 do 13.