W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto movie dzieciom - Przygody Tintina

Miasto movie dzieciom - Przygody Tintina
Data rozpoczęcia 2014-01-26
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Film

„Przygody Tintina” reż. Steven Spielberg, czas 107’, 2011 r

Pierwsze komiksy z przygodami Tintina i jego wiernego psa Milou pojawiły się już pod koniec lat 20 zeszłego stulecia. Ich autorem i pomysłodawcą był belgijski artysta Herge. Perypetie młodego reportera-podróżnika przetłumaczono na niemal 100 języków, stały się one jedną z najpopularniejszych serii komiksowych na świecie i do dziś należą do kanonu przygodowej literatury dziecięcej. Także dwaj mistrzowie tzw. „kina nowej przygody” czyli Steven Spielberg i nieco młodszy Peter Jackson, byli w dzieciństwie zagorzałymi fanami Tintina. Ten pierwszy, już w latach 70 dwudziestego wieku przymierzał się do ekranizacji komiksu, nie miał jednak dokładnego scenariusza i potrzebnych ku temu narzędzi. W między czasie Spielberg stworzył jednak tak kultowe dzieła jak „Indiana Jones”, „E.T.” czy „Park jurajski”, wyznaczając tym samym nowe kierunki w kinie przygodowym. Wreszcie w roku 2011, łącząc siły ze wspomnianym Jacksonem (opromienionym wielkim sukcesem tolkienowskiej „Trylogii pierścienia”), reżyser zrealizował w końcu pierwszą część kinowych „Przygód Tintina” i trzeba przyznać, że efekt jest znakomity. Mamy tu wszystko czego potrzeba – szybkie tempo, sympatycznych bohaterów, pozytywne przesłanie i morał, a przy tym dużo dobrego humoru i szczyptę adrenaliny. Jednym słowem inteligentną rozrywkę dla całej rodziny. Do tego dodać należy, iż film jest wręcz olśniewający od strony wizualnej, głównie za sprawą wykorzystania najnowocześniejszych zdobyczy animacji oraz techniki motion capture.

Po filmie odbędą się warsztaty kreatywne dla dzieci związane z tematyką filmu.
Wstęp wolny.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc zapraszamy jednak do wcześniejszych zapisów pod numerem telefonu 81 533 08 18.
Zapewniamy wszelkie materiały oraz doskonałą zabawę dla całych rodzin!

Miasto movie dzieciom to cykl pokazów filmowych dla najmłodszych i ich rodziców oraz towarzyszące im manualne warsztaty kreatywne nawiązujące do obejrzanego filmu. Warsztaty stanowią doskonałą okazję, aby przy okazji wspólnej zabawy zagłębić się w tematykę filmową oraz zdobyć nowe kompetencje służące lepszemu odbiorowi przekazów wizualnych w przyszłości.