W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto movie latem - „Angielska robota”

Miasto movie latem - „Angielska robota”
Data rozpoczęcia 2013-07-17
Godzina rozpoczęcia 21:30
Miejsce Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1
Kategoria Film

„Angielska robota”, reż. Roger Donaldson, czas 110’, 2008 r.
Spektakularny obraz Rogera Donaldsona w klimacie „heist movie” czyli filmu traktującego o grupie oszustów przygotowujących „napad doskonały”. Reżyser, który dał się poznać tak znakomitymi tytułami jak choćby „Bunt na Bounty” czy „Prawdziwa historia”, z wielką wprawą wykorzystuje wszystkie najlepsze cechy gatunku. Mamy tu bowiem skomplikowaną intrygę, szybkie tempo, nagłe zwroty akcji oraz przede wszystkim grupę sympatycznych, lekko nieporadnych, drobnych kryminalistów, którym w naturalny sposób widz szybko zaczyna kibicować. Na czele szajki stoi niejaki Terry – w tej roli świetnie obsadzony Jason Statham (dziś jedna z najjaśniej święcących gwiazd angielskiego kina). Partneruje mu zaś m.in. aktorka i modelka Saffron Burrows. Pikanterii i oryginalności całej historii dodaje fakt, iż film osnuty jest na autentycznych wydarzeniach, jakie miały miejsce w Wielkiej Brytanii w 1971 roku. Chodzi o owiany legendą napad na bank przy Baker Street w Londynie, w wyniku którego, poza sporą ilością pieniędzy, zginęły również zdjęcia oraz ważne, kompromitujące świat wielkiej polityki dokumenty, których do dziś nie odzyskano. Nikt też nie został zatrzymany czy też aresztowany w związku z tym niezwykłym zdarzeniem. „Angielska robota” to zatem idealna propozycja na Miasto movie latem – świetne aktorstwo, niesamowita historia a w tle Londyn początku lat 70 wraz ze swoim niepowtarzalnym klimatem, muzyką, modą oraz uchwyconym momentem wielkich, obyczajowych przemian.

Wstęp wolny

Organizator: Warsztaty Kultury w Lublinie
Partner: Klasztor OO. Dominikanów w Lublinie

Projekt „Miasto movie latem w plenerze” realizowany jest w ramach programu „Dzielnice Kultury – Program Rozwoju Kultury w Dzielnicach Lublina”.

Powiązane:

Warsztaty Kultury