W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto movie latem - „Dziewczyna na moście”

Miasto movie latem - „Dziewczyna na moście”
Data rozpoczęcia 2014-06-04
Godzina rozpoczęcia 21:30
Kategoria Cykl

Idea:
Od czerwca do sierpnia zmieniamy nieco formułę Miasto Movie i przygotowujemy serię specjalnych, wakacyjnych pokazów plenerowych. Przez te trzy letnie miesiące, nie ruszając się z Lublina, można będzie odbyć wyjątkową podróż zarówno po ciekawych miastach, jak również po gatunkach filmowych. Filmy jak zwykle prezentować będziemy w środy i zgodnie z ideą kina letniego zaprezentujemy bardzo różnorodne propozycje. Podczas naszej podróży filmowej odwiedzimy wielkie metropolie ale też małe miasteczka gdzieś na krańcach świata. Na naszym ekranie pojawią się miasta współczesne, obok nich miasta przyszłości, jak również te dawne, gdzie ciągle czuć oddech wielkiej historii. Pokażemy obrazy oparte na faktach ale też te całkowicie, fantastycznie zmyślone. Zgłębimy specyfikę kina kryminalnego i science fiction, zanurzymy się w świat musicalu, westernu i filmu gangsterskiego, pośmiejemy się na komediach i przestraszymy na horrorach. Poznamy historie ciekawych ludzi i niezwykłych zdarzeń. Letnia odsłona cyklu Miasto Movie przyniesie bez wątpienia wiele niespodzianek, artystycznych wrażeń i wzruszeń, ale także dobrej zabawy. Kino w swojej genezie było rozrywką, z czasem nabierając znamion sztuki wysokiej. Będziemy zatem starać się uchwycić oba oblicza X muzy. Serdecznie zapraszamy na wspólną przygodę z Miasto Movie latem.

Dziewczyna na moście – gwiazdy francuskiego kina Daniel Auteuill i Vanessa Paradis w jednym z najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych filmów ubiegłej dekady. Tytułowa dziewczyna na moście to urocza, ale kompletnie zagubiona życiowo Adele. Poznajemy ja w chwili gdy chce zakończyć swoją egzystencję, decydując się na samobójczy skok. Niespodziewanie na ratunek przychodzi jej Gabor, artysta cyrkowy, mistrz w rzucaniu nożami. Gabor to typ samotnika, który również ma swoje problemy, być może nawet większe niż Adele. Od tej pory ta wyjątkowa para razem rusza we wspólną podróż na spotkanie z przeznaczeniem. Patrice Leconte, którego film „Mąż fryzjerki” mogliśmy oglądać jakiś czas temu w ramach Miasto movie, po raz kolejny zabiera nas do swojego pięknego, niezwykle subtelnego i ulotnego świata. „Dziewczyna na moście” to zjawiskowe połączenie baśni, melodramatu i filmu psychologicznego, wzorowane na konwencji realizmu magicznego. Wnikliwy widz odnajdzie nawiązania do klasyki kina, choćby do słynnej „La Strady” Felliniego, zaś czarnobiałe zdjęcia dodają samemu filmowi unikalnego czaru.