W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto movie latem - „Grizzly Man”

Miasto movie latem - „Grizzly Man”
Data rozpoczęcia 2014-06-25
Godzina rozpoczęcia 21:30
Kategoria Cykl

Idea:
Od czerwca do sierpnia zmieniamy nieco formułę Miasto Movie i przygotowujemy serię specjalnych, wakacyjnych pokazów plenerowych. Przez te trzy letnie miesiące, nie ruszając się z Lublina, można będzie odbyć wyjątkową podróż zarówno po ciekawych miastach, jak również po gatunkach filmowych. Filmy jak zwykle prezentować będziemy w środy i zgodnie z ideą kina letniego zaprezentujemy bardzo różnorodne propozycje. Podczas naszej podróży filmowej odwiedzimy wielkie metropolie ale też małe miasteczka gdzieś na krańcach świata. Na naszym ekranie pojawią się miasta współczesne, obok nich miasta przyszłości, jak również te dawne, gdzie ciągle czuć oddech wielkiej historii. Pokażemy obrazy oparte na faktach ale też te całkowicie, fantastycznie zmyślone. Zgłębimy specyfikę kina kryminalnego i science fiction, zanurzymy się w świat musicalu, westernu i filmu gangsterskiego, pośmiejemy się na komediach i przestraszymy na horrorach. Poznamy historie ciekawych ludzi i niezwykłych zdarzeń. Letnia odsłona cyklu Miasto Movie przyniesie bez wątpienia wiele niespodzianek, artystycznych wrażeń i wzruszeń, ale także dobrej zabawy. Kino w swojej genezie było rozrywką, z czasem nabierając znamion sztuki wysokiej. Będziemy zatem starać się uchwycić oba oblicza X muzy. Serdecznie zapraszamy na wspólną przygodę z Miasto Movie latem.

Grizzly Man – Werner Herzog to dziś bez wątpienia jeden z najważniejszych, żyjących twórców kina. Artysta totalny – reżyser, dokumentalista, aktor, producent, scenarzysta, montażysta i operator w jednym. Przede wszystkim zaś wizjoner, który jak nikt inny potrafi uchwycić w kadrze rzeczy prawdziwie wyjątkowe. Wyjątkowa jest też sama historia, którą wziął na warsztat w filmie „Grizzly Man”. Cała opowieść, którą zobaczymy na ekranie wydarzyła się naprawdę. Poznamy niezwykłą, ale też tragiczną historię Timothy Treadwella, człowieka, który uciekając od cywilizacji, zaszył się w Parku Kodiak na Alasce i poświęcił obserwowaniu tamtejszych niedźwiedzi Grizzly. Czy Treadwell był niebezpiecznym szaleńcem, egocentrykiem, a może pasjonatem i miłośnikiem natury, przyjacielem niedźwiedzi? Na te i inne pytania stara się naprowadzić widza Herzog, ocenę jednak, jak zawsze pozostawia nam samym. „Grizzly Man” to jednak, z całą pewnością jeden z najlepszych i najbardziej intrygujących filmów dokumentalnych ostatnich lat.Wstęp wolny