W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto movie latem -„Przed wschodem słońca”

Miasto movie latem -„Przed wschodem słońca”
Data rozpoczęcia 2013-08-07
Godzina rozpoczęcia 21:00
Miejsce Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1
Kategoria Film

„Przed wschodem słońca”, reż. Richard Linklater 1995 r.


Aktualnie na ekranach kin w całej Polsce możemy oglądać „Przed północą” – trzecią, i jak na razie ostatnią, część sagi Richarda Linklatera o zawiłych perypetiach uczuciowych dwójki bohaterów – Celine i Jesse’ego. My zaś, w ramach Miasto movie latem, wracamy do ich pierwszego spotkania oraz początków romantycznej historii, w której zakochał się cały filmowy świat. Ona jest Francuzką, on Amerykaninem, spotykają się w pociągu do Wiednia. Oboje są młodzi, inteligentni, ciekawi świata. Zaczynają rozmawiać… Taki jest punkt wyjścia jednego z najciekawszych melodramatów ostatniego dwudziestolecia. Pozornie banalna historia nabiera z czasem uniwersalnych, bliskich każdemu z nas, znaczeń. „Leniwe” tempo i piękne zdjęcia autorstwa Lee Daniela nadają filmowi unikalnego klimatu. Jednak główną siłą „Przed wschodem słońca” są fenomenalnie skonstruowane dialogi pomiędzy dwójką bohaterów. To one napędzają całą akcję i stanowią artystyczny fundament dzieła Linklatera. Spora w tym też zasługa głównych aktorów – Julie Delpy i Ethana Hawke’a – którzy zagrali tu swoje role życia. Jeśli do tego dodamy, że muzykę do filmu skomponował Fred Frith, czyli jeden z najwybitniejszych, współczesnych przedstawicieli jazzu i muzyki improwizowanej, „Przed wschodem słońca” możemy uznać za pozycję obowiązkową na letni pokaz.

Wstęp wolny

Organizator: Warsztaty Kultury w Lublinie
Partner: Klasztor OO. Dominikanów w Lublinie

Projekt „Miasto movie latem w plenerze” realizowany jest w ramach programu „Dzielnice Kultury – Program Rozwoju Kultury w Dzielnicach Lublina”.

Powiązane:

Warsztaty Kultury