W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto movie latem - „Sexy beast”

Miasto movie latem - „Sexy beast”
Data rozpoczęcia 2014-06-11
Godzina rozpoczęcia 21:30
Kategoria Cykl

Idea:
Od czerwca do sierpnia zmieniamy nieco formułę Miasto Movie i przygotowujemy serię specjalnych, wakacyjnych pokazów plenerowych. Przez te trzy letnie miesiące, nie ruszając się z Lublina, można będzie odbyć wyjątkową podróż zarówno po ciekawych miastach, jak również po gatunkach filmowych. Filmy jak zwykle prezentować będziemy w środy i zgodnie z ideą kina letniego zaprezentujemy bardzo różnorodne propozycje. Podczas naszej podróży filmowej odwiedzimy wielkie metropolie ale też małe miasteczka gdzieś na krańcach świata. Na naszym ekranie pojawią się miasta współczesne, obok nich miasta przyszłości, jak również te dawne, gdzie ciągle czuć oddech wielkiej historii. Pokażemy obrazy oparte na faktach ale też te całkowicie, fantastycznie zmyślone. Zgłębimy specyfikę kina kryminalnego i science fiction, zanurzymy się w świat musicalu, westernu i filmu gangsterskiego, pośmiejemy się na komediach i przestraszymy na horrorach. Poznamy historie ciekawych ludzi i niezwykłych zdarzeń. Letnia odsłona cyklu Miasto Movie przyniesie bez wątpienia wiele niespodzianek, artystycznych wrażeń i wzruszeń, ale także dobrej zabawy. Kino w swojej genezie było rozrywką, z czasem nabierając znamion sztuki wysokiej. Będziemy zatem starać się uchwycić oba oblicza X muzy. Serdecznie zapraszamy na wspólną przygodę z Miasto Movie latem.

Sexy beast – brawurowa angielska komedia kryminalna nawiązująca do najlepszych wzorców swojego gatunku. Były gangster Gal (w tej roli Ray Winstone), po wyjściu z więzienia postanawia odciąć się od przeszłości i zerwać z dotychczasowym zajęciem. W tym celu zaszywa się w małej hiszpańskiej miejscowości, gdzie zamierza cieszyć się emeryturą. Jednak, jak to zwykle bywa w świecie zawodowych przestępców, jego byli pracodawcy nie koniecznie akceptują nowy pomysł Gala. Stąd też w jego hiszpańskim domu zjawia się Malky (świetny jak zawsze Ben Kingsley), były partner bohatera, z propozycją nie do odrzucenia. Każdy, kto lubi kino spod znaku Guya Ritchie czy Danny’ego Boyla, powinien koniecznie zarezerwować sobie czas na pokaz, gdyż „Sexy beast” to pozycja obowiązkowa w tym nurcie. Pozostali widzowie też będą się dobrze bawić w świecie brytyjskich gangsterów, którzy niekiedy są komiczni, niekiedy karykaturalni, ale bywają też śmiertelnie poważni i niebezpieczni.

Wstęp wolny