W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto movie - Lekcje pana Kuki

Miasto movie - Lekcje pana Kuki
Data rozpoczęcia 2014-11-19
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Cykl

„Lekcje pana Kuki”, reż. Dariusz Gajewski , czas 94’, 2007 r.

Lekcje pana Kuki – historia młodego chłopaka Waldka (Łukasz Garlicki), który planuje swój pierwszy zagraniczny wyjazd w celach zarobkowych i w związku z tym pobiera cały szereg niezbędnych porad od doświadczonego pana Kuki. Pan Kuka (w tej roli Andrzej Grabowski), wielokrotnie bywał za granicą i w oczach Waldka uchodzi za wielkiego eksperta w tej materii. Czy jednak naprawdę jest tak, jak opowiada to mimowolny nauczyciel, czy może trochę upiększa, koloryzuje lub przeinacza rzeczywistość? Waldek niebawem przekona się o tym sam, bowiem po odebraniu cennych lekcji rusza w pierwszą podróż, a kierunkiem jest Wiedeń. Po drodze spotka całą galerią ciekawych postaci, zarówno rodaków, jak i obcokrajowców, w tym m.in. piękną Alę (jedna z najlepszych ról zmarłej niedawno Anny Przybylskiej).
Film jest ekranizacją powieści autorstwa Radka Knappa pod tym samym tytułem. Pisarz pomagał także przy tworzeniu scenariusza. Sam obraz jest zaś jedną z oryginalniejszych prób wypowiedzi naszego młodego kina ostatniej dekady.