W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Miasto movie - Locke
Data rozpoczęcia 2015-04-08
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Cykl

„Locke”, reż. Stephen Knight, czas 85’, 2013 r.

Locke – jeden z najoryginalniejszych filmów brytyjskich ostatnich lat. Całość dzieje się podczas jednej nocy, kiedy to tytułowy bohater – Ivan Locke (rewelacyjny Tom Hardy) podróżuje autem z Birmingham do Londynu. Poznajemy go jako człowieka sukcesu, spełnionego ojca rodziny, mającego świetną pracę i perspektywę wymarzonego awansu. Seria rozmów telefonicznych, jakie Ivan odbędzie tej nocy, podważy jednak wszystko w co wierzył i wywróci jego świat do góry nogami. Wciągająca, hipnotyczna i gęsta atmosfera filmu przykuwa uwagę widza niczym najlepszy thriller. Wątki dramatyczne mieszają się z coraz to nowymi zagadkami. Klaustrofobiczne wnętrze samochodu dodatkowo potęguje niemoc bohatera.
Twórcom udało się stworzyć film skromny i oszczędny, a jednocześnie wbijający w kinowy fotel. Ogromna w tym zasługa głównego aktora – Toma Hardy’ego, który wyrósł na jedną z najjaśniej świecących gwiazd światowego kina.