W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto movie /// Miasto na prowincji - Strasznie szczęśliwi

Miasto movie /// Miasto na prowincji - Strasznie szczęśliwi
Data rozpoczęcia 2014-02-19
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Film

Strasznie szczęśliwi – kinematografia duńska od lat stanowi o sile i jakości współczesnego kina europejskiego. Rokrocznie z tego skandynawskiego kraju wychodzi w świat co najmniej kilka bardzo dobrych produkcji. W 2008 roku jednym z najciekawszych obrazów byli właśnie „Strasznie szczęśliwi” autorstwa Henrika Rubena Genza. Ta oryginalna mieszanka thrillera i czarnej komedii była jednym z hitów większości festiwali filmowych, zdobywając m.in. główną nagrodę w Karlovych Varach.
Główny bohater, policjant Robert, zostaje zesłany na swoistą pracowniczą banicję. Przeprowadza się z dużego miasta na zabitą dechami prowincję, w swoim mniemaniu zostawiając wielkie kryminalne sprawy na rzecz totalnej, małomiasteczkowej nudy. Jak się jednak niebawem okaże, prowincja ma swoje mroczne sekrety i tajemnice. Nic nie jest tu takie, jak się z pozoru wydaje i nasz bohater przekona się o tym bardzo szybko. Genz świetnie czuje się w obranej przez siebie konwencji. Wątki kryminalne z wyczuciem przeplata z surrealistycznym, „wisielczym” humorem. Czuć tu wyraźną inspirację dokonaniami braci Coen czy też niektórymi filmami Roberta Rodrigueza. Gorąco polecamy filmową wizytę na niezwykłej, duńskiej prowincji i sprawdzenie czy jej mieszkańcy są naprawdę strasznie szczęśliwi.


Wstęp wolny